Obrazem: Svoboda a láska. Lennonova zeď je opravená, dostala novou tvář

Ikonická Lennonova zeď v Praze má staronovou tvář. Nově už se zde nebude moci sprejovat. Podívejte se.
Zeď Johna Lennona na Malé Straně v Praze je symbol svobody, ale také turistická atrakce.
Řád Maltézských rytířů, kterému ikonické místo patří, nechal zeď opravit a pomalovat.
Do práce se pustil tým okolo výtvarníka Pavla Šťastného, jinak také autora původního loga Občanského fóra. "Dílo spojuje význam slov svoboda a láska. Lennonova zeď tomuto účelu sloužila už za totality a jsem rád, že její smysl zůstane zachován," řekl Šťastný.
Motivem pro tvorbu byla píseň All You Need Is Love.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
7. 11. 2019 18:37
Ikonická Lennonova zeď v Praze má novou tvář. Tým kolem výtvarníka Pavla Šťastného, autora loga Občanského fóra, vyzdobil nově opravené místo symboly a hesly svobody a samozřejmě tváří Johna Lennona. Zeď má také nově status pamětního místa od Prahy 1. Ta zároveň hodlá trestat sprejerství na zdi, zejména organizované turistickými agenturami.
 

Právě se děje

před 59 minutami

Ekonomika EU i eurozóny vzrostla nejrychleji od roku 1995

Ekonomika Evropské unie se ve třetím čtvrtletí částečně zotavila z koronavirového propadu, hrubý domácí produkt (HDP) se ve srovnání s předchozím čtvrtletím zvýšil o 12,1 procenta. V prvním rychlém odhadu to dnes oznámil evropský statistický úřad Eurostat. Podobně v zemích eurozóny ekonomika vzrostla o 12,7 procenta. Je to nejvýraznější vzestup od roku 1995, kdy se tento údaj začal sledovat.

Ve druhém čtvrtletí se ekonomika EU propadla kvůli koronaviru o 11,4 procenta. V eurozóně se HDP snížil o 11,8 procenta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy