Obrazem: Svoboda a láska. Lennonova zeď je opravená, dostala novou tvář

Ikonická Lennonova zeď v Praze má staronovou tvář. Nově už se zde nebude moci sprejovat. Podívejte se.
Zeď Johna Lennona na Malé Straně v Praze je symbol svobody, ale také turistická atrakce.
Řád Maltézských rytířů, kterému ikonické místo patří, nechal zeď opravit a pomalovat.
Do práce se pustil tým okolo výtvarníka Pavla Šťastného, jinak také autora původního loga Občanského fóra. "Dílo spojuje význam slov svoboda a láska. Lennonova zeď tomuto účelu sloužila už za totality a jsem rád, že její smysl zůstane zachován," řekl Šťastný.
Motivem pro tvorbu byla píseň All You Need Is Love.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
7. 11. 2019 18:37
Ikonická Lennonova zeď v Praze má novou tvář. Tým kolem výtvarníka Pavla Šťastného, autora loga Občanského fóra, vyzdobil nově opravené místo symboly a hesly svobody a samozřejmě tváří Johna Lennona. Zeď má také nově status pamětního místa od Prahy 1. Ta zároveň hodlá trestat sprejerství na zdi, zejména organizované turistickými agenturami.
 

Právě se děje

před 23 minutami

Zákaz nošení masek v Hongkongu zase platí, povolil to soud

Hongkongský nejvyšší soud v pátek pozastavil platnost svého pondělního rozhodnutí, podle něhož je zákaz zakrývání tváře při demonstracích neústavní. Na základě nového výroku soudu může hongkongská policie vymáhat dodržování zákazu nošení masek po dobu dalšího týdne, ve kterém se budou konat ostře sledované místní volby. Informovala o tom agentura AP.

Zdroj: ČTK
před 23 minutami

Odvolejte Dostála ze všech funkcí, žádá ODS přerovská opozice kvůli sexuálnímu nátlaku

Přerovská opozice vyzvala místní ODS, aby zbavila Marka Dostála odsouzeného za sexuální nátlak všech funkcí, do kterých byl zvolen. Dostál tento týden oznámil, že ukončil kvůli své kauze členství v ODS, i nadále si však rozhodl ponechat mandát zastupitele. Výzvu opozičních zastupitelů nechtěl šéf místní ODS a zároveň krajský předseda strany Michal Zácha komentovat. Opozice složená z pirátů a sdružení Společně pro Přerov chce případ otevřít na prosincovém zastupitelstvu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy