Foto: Lennonova zeď v Praze je opět pokrytá vzkazy a graffiti. Bude se znovu čistit

Foto: Lennonova zeď v Praze je opět pokrytá vzkazy a graffiti. Bude se znovu čistit
Od sedmdesátých let minulého století se na zhruba padesát metrů dlouhé zdi začaly objevovat básně a vzkazy. Tato tradice, i přes represe komunistů, přetrvala dodnes.
Ovšem spíše než symbolem svobody se dnes zeď stala oblíbenou turistickou atrakcí, u níž se návštěvníci Prahy s oblibou fotí.
Takto zeď symbolicky předávali studenti soukromé umělecké školy Michael spolu s několika umělci před třemi měsíci. Umělecký koncept s hlavním mottem All You Need Is Love tehdy vytvořil výtvarník a designér Pavel Šťastný, autor loga Občanského fóra.
Veškeré vzkazy a graffiti byly tehdy odstraněny a nahrazeny novými, předem připravenými a schválenými.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
11. 2. 2020 14:09
"Nejsme šťastní ze sprejů, které se zde pořád objevují," říká Hedvika Čepelová, mluvčí řádu Maltézských rytířů, kterému ikonická zeď v Praze patří. Řád nechal zeď před třemi měsíci kompletně vymalovat několika umělci a studenty, přičemž ponechal několik míst pro vzkazy. Dnes je zeď opět popsaná celá. "V řádů týdnů se bude znovu čistit," dodává mluvčí s tím, že situace je ale lepší, než bývala.
 

Právě se děje

před 9 hodinami

Colorado hlásí druhý případ hokejisty nakaženého koronavirem

V kádru hokejistů Colorada Avalanche se objevil druhý případ hráče nakaženého novým typem koronaviru. Klub jméno nezveřejnil, pouze oznámil, že hráč je v domácí izolaci. V NHL se ví dohromady o čtyřech případech, další dva pocházejí z týmu Ottawy.

Klub z Denveru v prohlášení uvedl, že všichni, kdo přišli s hráčem do blízkého kontaktu, byli informováni a zůstávají v karanténě, kterou dříve nařídilo vedení ligy. Žádný další hokejista ani člen realizačního týmu podle klubu nevykazuje příznaky nemoci COVID-19.

Ve čtvrtek vedení Colorada, v němž působí i brankář Pavel Francouz a útočník Martin Kaut, oznámilo první případ nákazy. Nejmenovaný hráč se podle klubu už zcela zotavil.

NHL je přerušená od 12. března, do konce základní části v té době zbývaly zhruba tři týdny. Nyní jsou v karanténě všichni hráči NHL zatím do 6. dubna. Ve Spojených státech amerických počet nakažených koronavirem už přesáhl 100.000 a jsou nejvíce zasaženou zemí na světě.

Další zprávy