Foto: Lennonova zeď v Praze je opět pokrytá vzkazy a graffiti. Bude se znovu čistit

Foto: Lennonova zeď v Praze je opět pokrytá vzkazy a graffiti. Bude se znovu čistit
Od sedmdesátých let minulého století se na zhruba padesát metrů dlouhé zdi začaly objevovat básně a vzkazy. Tato tradice, i přes represe komunistů, přetrvala dodnes.
Ovšem spíše než symbolem svobody se dnes zeď stala oblíbenou turistickou atrakcí, u níž se návštěvníci Prahy s oblibou fotí.
Takto zeď symbolicky předávali studenti soukromé umělecké školy Michael spolu s několika umělci před třemi měsíci. Umělecký koncept s hlavním mottem All You Need Is Love tehdy vytvořil výtvarník a designér Pavel Šťastný, autor loga Občanského fóra.
Veškeré vzkazy a graffiti byly tehdy odstraněny a nahrazeny novými, předem připravenými a schválenými.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
11. 2. 2020 14:09
"Nejsme šťastní ze sprejů, které se zde pořád objevují," říká Hedvika Čepelová, mluvčí řádu Maltézských rytířů, kterému ikonická zeď v Praze patří. Řád nechal zeď před třemi měsíci kompletně vymalovat několika umělci a studenty, přičemž ponechal několik míst pro vzkazy. Dnes je zeď opět popsaná celá. "V řádů týdnů se bude znovu čistit," dodává mluvčí s tím, že situace je ale lepší, než bývala.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy