Obrazem: Piráti, ANO i ODS slaví úspěch, u ČSSD a komunistů zavládl smutek

Volební štáb Pirátů
"Bylo neuvěřitelné v debatách, jak někteří lídři Babiše nenávidí. Jediný jejich program je porazit Babiše příští rok," uvedl premiér.
Tisková konference volebního štábu ODS v Truhlářské ulici v Praze.
Tisková konference volebního štábu ODS v Truhlářské ulici v Praze.
Tisková konference volebního štábu ODS v Truhlářské ulici v Praze.
Foto: Lukáš Bíba
Cílem Pirátů je uspět v každém kraji a mít stovku zastupitelů, řekl při čekání na výsledky voleb předseda strany Ivan Bartoš. Cíl se naplnil, Piráti v krajích poprvé výrazně uspěli. Slavit se může také v ODS či hnutí ANO, které podle předběžných výsledků vítězí v devíti krajích. Naopak téměř všude propadli kandidáti ČSSD a KSČM. V senátních volbách postoupilo nejvíce zástupců ANO, STAN a ODS.
 

Právě se děje

před 7 minutami

Bauer končí se svým týmem, soustředí se na trénování polských lyžařů

Tým Lukáše Bauera po sedmi sezonách v seriálu dálkových běhů na lyžích Ski Classics končí. Medailista z olympijských her a mistrovství světa se rozhodl soustředit na trénování polské mužské reprezentace, kterou vede už dva roky.

"Došel jsem k názoru, že ta kombinace není pro tým prospěšná, byť jsem na začátku věřil, že se podaří skloubit obojí. Nebylo to ale optimální a než přežívat, tak jsem se rozhodl činnost týmu ukončit - i s ohledem na úspěšnou historii. Nezavírá se mi to lehce, ale než lpět na něčem, co sám brzdím, je lepší to pro tuhle chvíli ukončit. Jestli je to konec definitivní, nebo půjde jen o přerušení, ukáže budoucnost," uvedl Bauer v tiskové zprávě.

před 1 hodinou

Izrael uvedl, že v Pásmu Gazy zasáhl 130 cílů a zabil 15 Palestinců

Izraelská armáda uvedla, že v odpovědi na raketové útoky z Pásma Gazy na území židovského státu zasáhla v noci na úterý 130 cílů a zabila 15 radikálních Palestinců. Informovaly o tom agentury AFP a DPA. Pokračuje tak pondělní eskalace násilí mezi Izraelem a Palestinci, při níž zemřely nejméně dvě desítky lidí a stovky dalších byly zraněny.

V pondělí bylo při střetech mezi palestinskými demonstranty a izraelskou policií v Jeruzalémě a na Západním břehu Jordánu zraněno více než 700 Palestinců, z nichž 500 muselo být ošetřeno v nemocnici, uvedla agentura AP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy