Foto: Konvičkovci převlečení za muslimy chtěli kamenovat mobilní záchod, s pochopením se neshledali

Foto: Konvičkovci převlečení za muslimy chtěli kamenovat mobilní záchod, s pochopením se neshledali
Poslouchalo ho několik desítek příznivců a stejný počet novinářů a policistů.
Konvičkovci opět dorazili převlečení za muslimy.
Premiér vlády zde nebyl zrovna nejpopulárnější osobou.
To Tomio Okamura byl na tom lépe.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
11. 9. 2016 17:29
Několik desítek příznivců Martina Konvičky a spolu s nimi stejný počet novinářů a policistů se sešli na výročí útoku 11. září před saúdskoarabskou ambasádou v Praze. Konvičkovci zde chtěli, opět převlečení za muslimy, "humorně" kamenovat kadibudku přetaženou černým hábitem, která měla představovat nejposvátnější místo islámu Kába v Mekce. S pochopením magistrátu a policie se to ovšem tentokrát nesetkalo a po střelbě na Staroměstském náměstí rozpustil magistrát akci dřív, než vůbec pořádně začala.
 

Právě se děje

před 7 hodinami

Čtyři Ázerbájdžánci zahynuli při výbuchu miny

Čtyři ázerbájdžánští civilisté přišli o život poté, co pod jejich automobilem explodovala protitanková mina v oblasti, kterou nedávno dobyla ázerbájdžánská vojska během šestitýdenní války s Arménií. Boje, které propukly 27. září, ukončila dohoda, dosažená v noci na 10. listopadu. O úmrtí civilistů informovala generální prokuratura v Baku, podle které pátý cestující ve voze vyvázl se zraněním. Výbuch zdůraznil nebezpečí, jakým Ázerbájdžánci čelí na tomto území. Minu nastražili arménští vojáci při svém odchodu z tohoto okresu, který spolu s dalšími šesti ázerbájdžánskými okresy po čtvrt století ovládali Arméni spolu s celým Náhorním Karabachem. 

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

Izraelci opět protestovali proti premiérovi

V izraelských městech se znovu konaly protesty proti premiérovi Benjaminu Netanjahuovi, který čelí u soudu obžalobě z korupce. Izraelci proti němu protestují už 23 víkendů, dnes stejně jako v minulých případech jich několik tisíc přišlo před premiérovu rezidenci v Jeruzalémě. Další protesty se konaly v Tel Avivu, Caesareji, Holonu a v dalších městech. Cílem protestujících je přinutit Netanjahua k rezignaci. Kromě tří kauz, ve kterých už je souzen, chtějí demonstranti rozšířit jeho stíhání i o případ nákupu armádních ponorek. V této kauze byl Netanjahu vyslýchán, ale není obviněn. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy