Foto: Konvičkovci převlečení za muslimy chtěli kamenovat mobilní záchod, s pochopením se neshledali

Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
11. 9. 2016 17:29
Několik desítek příznivců Martina Konvičky a spolu s nimi stejný počet novinářů a policistů se sešli na výročí útoku 11. září před saúdskoarabskou ambasádou v Praze. Konvičkovci zde chtěli, opět převlečení za muslimy, "humorně" kamenovat kadibudku přetaženou černým hábitem, která měla představovat nejposvátnější místo islámu Kába v Mekce. S pochopením magistrátu a policie se to ovšem tentokrát nesetkalo a po střelbě na Staroměstském náměstí rozpustil magistrát akci dřív, než vůbec pořádně začala.
 

Právě se děje

před 2 hodinami

FBI považuje střelbu na floridské armádní základně za teroristický čin, útočník jednal sám

Americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) pracuje s předpokladem, že páteční střelba na armádní základně na Floridě byla teroristickým činem. Vyšetřovatelka FBI to oznámila na tiskové konferenci. Její úřad se rovněž domnívá, že saúdskoarabský vojenský student jednal sám, když v areálu v Pensacole zabil tři lidi.

Pachatel, který se na základně účastnil výcviku, začal střílet v jedné z místních učeben. Podle agentky FBI Rachel Rojasové 21letý příslušník saúdskoarabského letectva Muhammad Šamrání použil legálně zakoupenou pistoli. Zasahovali proti němu policisté i vojáci a nakonec se jim podařilo ho zlikvidovat. Kromě tří mrtvých si útok vyžádal také osm zraněných. Motivy činu jsou zatím neznámé.

Zdroj: ČTK
Další zprávy