Foto: Co vás čeká na hranicích? Projeli jsme kontrolou i hlídkovali spolu s celníky

Foto: Co vás čeká na hranicích? Projeli jsme kontrolou i hlídkovali spolu s celníky
Podívejte se, co vás čeká, pokud jedním z deseti hlídaných hraničních přechodů budete projíždět. My jsme navštívili Dolní Dvořiště na hranici s Rakouskem.
Pokud jedete z Čech pryč na jih, projedete bez kontroly a bez zdržení. Ovšem pokud přijíždíte do Česka, čeká vás (nárazově) menší fronta aut a maximálně párminutové čekání.
Jako první vás při příjezdu o nezvyklých opatřeních informuje cedule.
Jako druzí celníci.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Heller Jakub Plíhal, Jakub Heller
11. 3. 2020 9:35
Co vás čeká, když dnes budete projíždět přes největší hraniční přechody? Kvůli koronaviru na deseti vybraných hraničních přechodech celníci znovu zastavují řidiče. Tentokrát ale nejde o pasové, nýbrž teplotní kontroly. Podívejte se, jak bezpečnostní složky hlídkují na hranicích kvůli koronaviru. Projeli jsme ji a poté s celníky a hasiči strávili odpoledne.
 

Právě se děje

před 26 minutami

Lidé a firmy zatím odevzdali 349 tisíc přiznání, loni 2,7 milionu

Lidé a firmy zatím odevzdali 348 602 daňových přiznání za loňský rok. V případě firem je to 48 525 a fyzických osob 300 077. Data v úterý zveřejnila Finanční správa na twitteru. Loni správa evidovala za rok 2019 zhruba 2,7 milionu daňových přiznání k daním z příjmů. Z toho 2,3 milionu od fyzických osob a 470 000 od firem. Pro letošní rok zatím odhad počtu správa s ohledem na situaci kolem pandemie neuvedla.

Přiznání je třeba letos odevzdat do 1. dubna, v případě využití služeb daňového poradce do 1. července. Nově je pak od letoška i další lhůta, pro ty kteří podají přiznání elektroniky. Těm se termín prodlužuje o měsíc, tedy do 3. května.

Češi mohou daňové přiznání podat více způsoby. Přiznání lze podat v listinné podobě osobně na podatelnách finančních úřadů, poštou nebo elektronicky. Nově je také možné letos podat přiznání přes on-line finanční úřad, který funguje od neděle.

Zdroj: ČTK
před 44 minutami

Rohlik Group získala od investorů asi 5 miliard Kč, bude expandovat

On-line prodejce potravin Rohlik Group získal od investorů 190 milionů eur (asi pět miliard Kč). Finance firmě pomohou k rychlejší expanzi na stávajících trzích, pro plánovaný vstup do Německa, ale i v pokračování investic do technologií a zlepšování služby. Společnost o tom v úterý informovala v tiskové zprávě.

Hlavními investory jsou Partech a Index Ventures, dále investice poskytly EBRD, J&T Banka, Quadrille Capital, R2G a dosavadní investor Enern.

Rohlik Group uplynulý kalendářní rok uzavřela s obratem přes 300 milionů eur (7,8 miliardy Kč), což je roční nárůst o více než 100 procent, a 750 000 zákazníky. Rohlik.cz funguje v Česku od roku 2014, předloni vstoupila společnost na maďarský trh a loni v prosinci do Rakouska.

Zdroj: ČTK
Další zprávy