Foto: V létě v novém? Kobky na náplavce se dokončují. Podívejte se, jak budou vypadat

V létě už v novém a se sklem?
Takto dnes vypadají kobky na Rašínově nábřeží v centru Prahy. Jejich rekonstrukci, včetně nového mobiliáře v okolí, zahájil magistrát loni. Hotové by měly být na konci června v případě frekventovaného Rašínova nábřeží, respektive o měsíc dříve v případě protilehlého Hořejšího nábřeží.
A takto by měly dle vizualizací vypadat. "Předpokládám, že tak měsíc bude trvat, než se rozjede provoz," myslí si radní Jan Chabr, předseda majetkové komise rady hlavního města. Záleží, jak rychle si provozovatelé stihnou své prostory vybavit. První podniky by se tak mohly otevřít v červenci, respektive srpnu.
"Je to od punku posunuté do více městského typu," popisuje ve zkratce změnu kurátor pražských náplavek Jiří Sulženko.
Uvnitř kobek Praha preferuje galerie a kavárny, zachová ale i některé stávající podniky, které vyhovují nové kulturně-kavárenské koncepci.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
Aktualizováno 21. 4. 2019 16:45
Praha pomalu dokončuje rekonstrukci tzv. kobek na břehu Vltavy, čili výklenků na populárních náplavkách v centru města. Magistrát zároveň vyhlašuje výběrové řízení na jejich provozovatele, zájemci mají měsíc na přihlášení. Někteří stávající nájemci dostanou možnost pokračovat. Podívejte se, jak kobky a oblíbená náplavka, kterou navštíví denně i deset tisíc lidí, vypadá dnes a jak se změní do budoucna.
 

Právě se děje

před 3 minutami

V indické nemocnici podlehla zraněním mladá žena, kterou před dvěma dny přepadla a zapálila skupina útočníků. K soudu vypovídat jako oběť znásilnění.

před 5 minutami

Česko má před sebou první lyžařský víkend nové sezony

Jako první spustily vleky v pátek skiareály v Branné a v Karlově v Jeseníkách, dnes se rozjedou na Černé hoře u Janských Lázní a v Malé Úpě v Krkonoších, na šumavské Kvildě, beskydském středisku Bílá a ve Stupavě na Uherskohradišťsku. V porovnání s loňským rokem ale většinou zahajují sezonu o něco později. Ostatní areály pokračují v přípravě na sezonu a zasněžují, přírodního sněhu totiž mají minimum.

Na otevření se teprve připravuje i největší krkonošské středisko Špindlerův Mlýn. Na dnešek a neděli má sice naplánovaný program SkiOpening, sezonu zahájí ale až v pátek 13. prosince.

Zdroj: ČTK
před 8 minutami

Bílý dům oznámil, že se nehodlá účastnit řízení v Kongresu, které se týká možné ústavní žaloby na prezidenta Donalda Trumpa

Trump čelí snaze demokratů zbavit ho funkce kvůli červencovému telefonátu, v němž vyzýval nového ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, aby spolupracoval na vyšetřování jeho demokratického politického rivala Joea Bidena. Demokraté to označují za nepřípustné zatahování cizího státu do kampaně před prezidentskými volbami, které Američany čekají příští rok v listopadu.

Právní poradce Bílého domu Pat Cipollone označil vyšetřování prezidenta Trumpa kvůli ukrajinské aféře za "naprosto neopodstatněné" a nespravedlivé. 

Podle stanice CNN by členové právního výboru měli o žalobě hlasovat v týdnu od 9. prosince. Celá Sněmovna reprezentantů by pak mohla o ústavní žalobě rozhodovat v předvánočním týdnu po 16. prosinci. Poté se obžaloba dostane k projednání Senátu, kde však Trumpovi republikáni mají většinu a je krajně nepravděpodobné, že by návrh zbavit prezidenta úřadu podpořili.

Zdroj: ČTK
Další zprávy