Foto: Na Den památky obětí komunismu jmenoval Zeman vládu Babiše s podporou komunistů a bez ministra

Jde se vládnout, nerušit.
Je středa 27. června, Den památky obětí komunistického režimu, a zde přichází vláda, která by nevznikla bez přislíbené podpory komunistů (a ČSSD).
Vedle známých ministrů v demisi předchozí Babišovy vlády, kteří si přišli svůj mandát obnovit, jsou tu i nové tváře.
Například Taťána Malá, která střídá Roberta Pelikána. Ještě jako poslankyně žádala odložení kauzy stíhání Andreje Babiše. Je také kritizována za nedostatečné právnické vzdělání, nyní jako ministryně spravedlnosti bude řídit justici.
Všichni ministři jsou na svých místech, čeká se na Andreje Babiše a Miloše Zemana.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
27. 6. 2018 13:08
Na Den památky obětí komunistického režimu jmenoval Miloš Zeman vládu Andreje Babiše s vyjednanou podporou komunistů. Prezident si navíc nadiktoval, že nechce ve vládě Miroslava Pocheho z ČSSD, premiér Babiš i předseda ČSSD Hamáček mu ustoupili, a Česko tak nemá prvně v historii jmenovaného ministra zahraničí. Ve středu uběhlo zároveň rekordních 249 dnů, kdy Česko nemá vládu s důvěrou sněmovny.
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Chemičku Deza z holdingu Agrofert znovu prověřuje Česká inspekce životního prostředí, píše server

Podle serveru iRozhlas unikly z areálu chemičky začátkem letošního roku do ovzduší neznámé látky. "A v okolí závodu byl podle místních obyvatel cítit několik hodin silný zápach. Deza jakékoliv pochybení odmítá," píše server.

Jméno chemičky se v médiích objevilo i ve spojitosti s otravou řeky Bečvy, kdy do ní podle České inspekce životního prostředí unikly kyanidy, které poškodily vodní biotop asi na 40 kilometrech toku od Valašského Meziříčí po Přerov. Do kafilerie tehdy odvezli rybáři více než 40 tun ryb.

Viníka ekologické havárie úřady zatím nenašly, Deník Referendum ale v listopadu napsal, že se v den otravy se v Deze, která patří do holdingu Agrofert, stala havárie. Podle deníku se incident stal v kaustifikační jednotce, odkud unikla směs látek. Mluvčí Agrofertu Karel Hanzelka poté řekl ČTK, že šlo o provozní událost, která neměla charakter havárie a z podstaty nemohla být příčinou otravy.

Zdroj: Domácí , ČTK
Další zprávy