Obrazem: Bradyho namísto Zemana ocenili studenti. Společně uctili památku obětí holocaustu

Obrazem: Bradyho namísto Zemana ocenili studenti. Společně uctili památku obětí holocaustu
Akci uspořádalo studentské hnutí Terezínská štafeta, jež se snaží oživovat příběhy padlých dětí z Terezína, kterým si oba pozvaní prošli.
Názvem akce Jirko, děkujeme, nemlčíme odkazují na Bradyho slova, že mlčí-li většina, špatně to dopadne.
Na akci dorazilo kolem čtyř set lidí.
Studenti z Terezínské výzvy jsou s Bradym v kontaktu dlouhodobě a touto akcí se ho rozhodli ocenit. "Nejsme lhostejní k hodnotám, které naše ústavní špičky reprezentují. Stejně jako kluci a holky v Terezíně věříme, že naslouchání si, společenství, přátelství, dialog a mír jsou hodnoty, které nejsou naší společnosti vzdálené a které by neměly být ponižovány pod zájmy ekonomické," uvedli.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
25. 10. 2016 20:39
Na pietním shromáždění k připomenutí památky obětí holocaustu pořádaném studenty na Strossmayerově náměstí vystoupil i jeden z přeživších Terezína a Osvětimi, ve světě oceňovaný Jiří Brady. Pozvali ho sem organizátoři ze studentského hnutí Terezínská štafeta, jež připomíná především dětské oběti českých koncentračních táborů. Brady na akci zvané Jirko, děkujeme, nemlčíme vyzval k tomu, aby se lidé chovali především morálně správně, a nakonec přítomné mladé pokáral za to, že nechodí k volbám. "Tady nejde o mě, tady jde o demokracii," apeloval za potlesku.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 42 minutami

Veterináři kvůli ptačí chřipce vybijí chov drůbeže ve Slepoticích, půjde o více než 137 tisíc kusů

Vybíjení drůbeže kvůli ptačí chřipce v chovu společnosti Moras Moravany, v němž byla prokázána ptačí chřipka, začne toto pondělí večer. Informoval o tom předseda představenstva Zdeněk Barták. Na farmě ve Slepoticích firma chová zhruba 7000 krůt a asi 130 000 brojlerů. 

Likvidaci provedou hasiči podle pokynů veterinářů. Podle Tomana by byli povolání vojáci jen v případě, pokud by to bylo nutné. Hmotnost drůbeže veterináři odhadují na 400 tun.

Dalších 120 000 kusů drůbeže firma chová ve velkochovu v Moravanech, ve vzdálenosti do tří kilometrů od nového ohniska. O jejich utracení se teprve rozhodne, žádné úhyny tam dosud nebyly hlášené, sdělili v pondělí zástupci Státní veterinární správy (SVS) a ministerstva zemědělství. Veterináři odvezli vzorky z tohoto chov k vyšetření, na výsledky se zatím čeká. Vzorkovat se budou také drobné chovy. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy