Obrazem: Bradyho namísto Zemana ocenili studenti. Společně uctili památku obětí holocaustu

Obrazem: Bradyho namísto Zemana ocenili studenti. Společně uctili památku obětí holocaustu
Akci uspořádalo studentské hnutí Terezínská štafeta, jež se snaží oživovat příběhy padlých dětí z Terezína, kterým si oba pozvaní prošli.
Názvem akce Jirko, děkujeme, nemlčíme odkazují na Bradyho slova, že mlčí-li většina, špatně to dopadne.
Na akci dorazilo kolem čtyř set lidí.
Studenti z Terezínské výzvy jsou s Bradym v kontaktu dlouhodobě a touto akcí se ho rozhodli ocenit. "Nejsme lhostejní k hodnotám, které naše ústavní špičky reprezentují. Stejně jako kluci a holky v Terezíně věříme, že naslouchání si, společenství, přátelství, dialog a mír jsou hodnoty, které nejsou naší společnosti vzdálené a které by neměly být ponižovány pod zájmy ekonomické," uvedli.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
25. 10. 2016 20:39
Na pietním shromáždění k připomenutí památky obětí holocaustu pořádaném studenty na Strossmayerově náměstí vystoupil i jeden z přeživších Terezína a Osvětimi, ve světě oceňovaný Jiří Brady. Pozvali ho sem organizátoři ze studentského hnutí Terezínská štafeta, jež připomíná především dětské oběti českých koncentračních táborů. Brady na akci zvané Jirko, děkujeme, nemlčíme vyzval k tomu, aby se lidé chovali především morálně správně, a nakonec přítomné mladé pokáral za to, že nechodí k volbám. "Tady nejde o mě, tady jde o demokracii," apeloval za potlesku.
 

Právě se děje

před 5 hodinami

Trump psal Erdoganovi, ať není ohledně Sýrie "hlupák" a "tvrďák"

Americký prezident Donald Trump v dopisu 9. října adresovaném svému tureckému protějšku Recepu Tayyipu Erdoganovi napsal, že chce dospět k "dobré dohodě o Sýrii" a vzkázal mu, ať není "tvrďák". Pravost dopisu, který končí větami "Nebuďte hlupák. Zavolám vám později" a který se nejprve objevil na twitteru novinářky Fox News Trish Reganové, následně podle agentury Reuters potvrdil Bílý dům.

Dopis byl zveřejněn ve chvíli, kdy se Trump snaží zmírnit politické škody po svém rozhodnutí stáhnout americké vojáky ze severní Sýrie, čímž vyklidil pole k tureckému vpádu proti milicím syrských Kurdů, poznamenal Reuters. Turecko 9. října zahájilo ofenzivu s oficiálním cílem vybudovat na syrském území podél hranice zónu pro bezpečný návrat uprchlíků.

"Vypracujme dobrou dohodu! Nechcete být zodpovědný za masakr tisíců lidí a já nechci být zodpovědný za zničení turecké ekonomiky - a to udělám," napsal Trump.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Satoranský začne sezonu NBA jako první rozehrávač Chicaga

Český basketbalista Tomáš Satoranský začne novou sezonu NBA v roli prvního rozehrávače Chicaga. Před posledním přípravným zápasem Bulls proti Atlantě to uvedl trenér Jim Boylen.

"Zítra a v našem úvodním utkání 23. října bude začínat Satoranský, (Kris) Dunn bude střídat," řekl dnes Boylen novinářům.

Satoranský přišel do Chicaga v létě po třech letech ve Washingtonu a podepsal tříletou smlouvu na 30 milionů dolarů. Bulls začali přípravu třemi porážkami, ale v neděli proti mistrovskému Torontu se dočkali vítězství (105:91), k němuž jediný český hráč v NBA pomohl 12 body a čtyřmi asistencemi.

Do nového ročníku zámořské ligy Chicago vstoupí ve středu 23. října utkáním v Charlotte.

Zdroj: ČTK
Další zprávy