Foto: "Ještě není politik, odpovídá na otázky". Drahoš zahájil kampaň, města objíždí s manželkou

Foto: "Ještě není politik, odpovídá na otázky". Drahoš zahájil kampaň, města objíždí s manželkou
Objíždět česká a moravská města začal Jiří Drahoš před měsícem. České Budějovice jsou možná už patnáctým městem, které s manželkou v předvolební kampani navštívil.
Jeho tým je skrovný, kromě manželky Evy jen jeden člověk.
Putovní stánek má právě v obchodním centru u nádraží. Na letáčku voličům nabízí pouze čtyři body, které chce prosazovat. Dodržování ústavy, vzdělání, úctu k rodině a důstojné stáří a poslední, velmi konkrétní úkol, zrušení nedůstojných a nepraktických kontrol návštěvníků Pražského hradu.
43 let spolu.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
14. 7. 2017 21:09
Stačilo, aby bývalý předseda Akademie věd oznámil kandidaturu na prezidenta, a předvolební průzkumy ho pasovaly do role favorita mezi vyzyvateli Miloše Zemana. Kampaň je však teprve na začátku. Jiří Drahoš s manželkou je právě na návštěvě v Českých Budějovicích.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Dálnici D4 směrem na Prahu uzavřely na tři hodiny dvě dopravní nehody

Kvůli dvěma na sobě nezávislým nehodám mezi Příbramí a Dobříší byla ráno zhruba tři hodiny uzavřena dálnice D4 ve směru na Prahu. Policie odkláněla dopravu na sjezdu číslo 41 u Dubence, zpět na dálnici se auta vrací na exitu 32. Objízdná trasa vede po souběžné silnici přes obec Obořiště.

Při nehodách se nikdo nezranil, řekla příbramská policejní mluvčí Monika Schindlová. K haváriím došlo na 34. kilometru kolem 05:30. Podle mluvčí do sebe při jedné jedné z nehod narazila tři auta, při druhé dva vozy. Příčinu havárií policisté vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy