Foto: Část Jeleního příkopu u Hradu se na víkend otevřela. Víme, kudy trasa vede

Jelení příkop, zelená rokle kolem Hradu, je od roku 2017 uzavřená veřejnosti. Nyní ho Hrad na dva víkendy kolem státních svátků otevře veřejnosti. Podívejte se, kudy budete moci jít.
Jelení příkop u Pražského hradu je osmihektarová rokle okolo části Pražského hradu, kterou po komunistickém zákazu otevřel veřejnosti Václav Havel a znovu zavřel Miloš Zeman.
Vede do ní několik cest, hlavní je z Chotkovy ulice nad stanicí metra Malostranská. Ta zůstane i nyní zavřená, avšak otevřená bude pěší stezka nad úrovní silnice po levé straně.
Skrze ní se dostanete dovnitř, avšak kvůli schodům není vhodná pro osoby s horší pohyblivostí.
Připomeňme, že v létě Správa pražského hradu právě na plot z Chotkovy ulice umístila žiletkový drát, který ale vzápětí po vlně kritiky sundala.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
Aktualizováno 26. 10. 2019 10:02
Zavřený za komunistů a poté znovu za prezidenta Miloše Zemana. Jelení příkop, zelená rokle kolem Hradu, je od roku 2017 pro veřejnost uzamčená. Důvodem byla údajná bezpečností opatření a následně rekonstrukce. Ta sice stále pokračuje, přesto nyní Hrad na dva víkendy část Jeleního příkopu výjimečně otevře veřejnosti. Poprvé už tuto sobotu a neděli. Projděte si, kudy a kam budete moci jít.
 

Právě se děje

před 10 minutami

Nehoda u Slavkova zastavila provoz na tahu z Brna na Slovensko

Nehoda nákladního a osobního auta zastavila dnes ráno u Slavkova u Brna provoz na hlavním tahu I/50 z Brna na Slovensko. Směrem z Brna se auta nedostanou, od Uherského Hradiště jezdí objížďkou přes Křenovice, řekl mluvčí policie David Chaloupka. Na místě je několik zraněných a zasahuje tam vrtulník. Policie zatím nepotvrdila žádné oběti.

Nehoda se stala před 7:00. "Silnice je na výjezdu ven ze Slavkova ve směru na Brno uzavřená. Nehoda se stala hned za odbočkou na Křenovice," popsal mluvčí jihomoravských hasičů Jan Dvořák. Podle něj museli hasiči vyprostit z osobního auta tři lidi.

Další zprávy