Foto: Část Jeleního příkopu u Hradu se na víkend otevřela. Víme, kudy trasa vede

Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
Aktualizováno 26. 10. 2019 10:02
Zavřený za komunistů a poté znovu za prezidenta Miloše Zemana. Jelení příkop, zelená rokle kolem Hradu, je od roku 2017 pro veřejnost uzamčená. Důvodem byla údajná bezpečností opatření a následně rekonstrukce. Ta sice stále pokračuje, přesto nyní Hrad na dva víkendy část Jeleního příkopu výjimečně otevře veřejnosti. Poprvé už tuto sobotu a neděli. Projděte si, kudy a kam budete moci jít.
 

Právě se děje

před 22 minutami

Zákaz nošení masek v Hongkongu zase platí, povolil to soud

Hongkongský nejvyšší soud v pátek pozastavil platnost svého pondělního rozhodnutí, podle něhož je zákaz zakrývání tváře při demonstracích neústavní. Na základě nového výroku soudu může hongkongská policie vymáhat dodržování zákazu nošení masek po dobu dalšího týdne, ve kterém se budou konat ostře sledované místní volby. Informovala o tom agentura AP.

Zdroj: ČTK
před 22 minutami

Odvolejte Dostála ze všech funkcí, žádá ODS přerovská opozice kvůli sexuálnímu nátlaku

Přerovská opozice vyzvala místní ODS, aby zbavila Marka Dostála odsouzeného za sexuální nátlak všech funkcí, do kterých byl zvolen. Dostál tento týden oznámil, že ukončil kvůli své kauze členství v ODS, i nadále si však rozhodl ponechat mandát zastupitele. Výzvu opozičních zastupitelů nechtěl šéf místní ODS a zároveň krajský předseda strany Michal Zácha komentovat. Opozice složená z pirátů a sdružení Společně pro Přerov chce případ otevřít na prosincovém zastupitelstvu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy