Fotoreportáž: Hrdinové Kubiš a Gabčík znovu zabili Heydricha. Přihlížely stovky lidí

Fotoreportáž: Hrdinové Kubiš a Gabčík znovu zabili Heydricha. Přihlížely stovky lidí
Praha v květnu 1942. (V květnu 2017.)
Schyluje se k jedné z nejvýznamnějších události československých dějin.
Rekonstrukci atentátu na Reinharda Heydricha přihlížejí stovky lidí.
Atentát dnes už nelze rekonstruovat na původním místě, protože ostrá zatáčka z dnešní Zenklovy ulice do ulice V Holešovičkách prakticky zmizela kvůli výstavbě křižovatky na přelomu 70. a 80. let. Jsme tedy o kus dál v podobné zatáčce.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
27. 5. 2017 14:30
Po 75 letech znovu českoslovenští parašutisté Josef Gabčík a Jan Kubiš zaútočili na říšského protektora Reinharda Heydricha. Zatáčka v pražských Holešovičkách, kde původně k atentátu došlo, byla za komunistů zastavěná, rekonstrukce tak proběhla v nedaleké Zenklově ulici. Akci přihlížely stovky lidí. Jak atentát vypadal vteřinu po vteřině, se podívejte v galerii.
 

Právě se děje

před 18 minutami

Lidé a firmy zatím odevzdali 349 tisíc přiznání, loni 2,7 milionu

Lidé a firmy zatím odevzdali 348 602 daňových přiznání za loňský rok. V případě firem je to 48 525 a fyzických osob 300 077. Data v úterý zveřejnila Finanční správa na twitteru. Loni správa evidovala za rok 2019 zhruba 2,7 milionu daňových přiznání k daním z příjmů. Z toho 2,3 milionu od fyzických osob a 470 000 od firem. Pro letošní rok zatím odhad počtu správa s ohledem na situaci kolem pandemie neuvedla.

Přiznání je třeba letos odevzdat do 1. dubna, v případě využití služeb daňového poradce do 1. července. Nově je pak od letoška i další lhůta, pro ty kteří podají přiznání elektroniky. Těm se termín prodlužuje o měsíc, tedy do 3. května.

Češi mohou daňové přiznání podat více způsoby. Přiznání lze podat v listinné podobě osobně na podatelnách finančních úřadů, poštou nebo elektronicky. Nově je také možné letos podat přiznání přes on-line finanční úřad, který funguje od neděle.

Zdroj: ČTK
před 36 minutami

Rohlik Group získala od investorů asi 5 miliard Kč, bude expandovat

On-line prodejce potravin Rohlik Group získal od investorů 190 milionů eur (asi pět miliard Kč). Finance firmě pomohou k rychlejší expanzi na stávajících trzích, pro plánovaný vstup do Německa, ale i v pokračování investic do technologií a zlepšování služby. Společnost o tom v úterý informovala v tiskové zprávě.

Hlavními investory jsou Partech a Index Ventures, dále investice poskytly EBRD, J&T Banka, Quadrille Capital, R2G a dosavadní investor Enern.

Rohlik Group uplynulý kalendářní rok uzavřela s obratem přes 300 milionů eur (7,8 miliardy Kč), což je roční nárůst o více než 100 procent, a 750 000 zákazníky. Rohlik.cz funguje v Česku od roku 2014, předloni vstoupila společnost na maďarský trh a loni v prosinci do Rakouska.

Zdroj: ČTK
Další zprávy