Fotoreportáž: Hrdinové Kubiš a Gabčík znovu zabili Heydricha. Přihlížely stovky lidí

Fotoreportáž: Hrdinové Kubiš a Gabčík znovu zabili Heydricha. Přihlížely stovky lidí
Praha v květnu 1942. (V květnu 2017.)
Schyluje se k jedné z nejvýznamnějších události československých dějin.
Rekonstrukci atentátu na Reinharda Heydricha přihlížejí stovky lidí.
Atentát dnes už nelze rekonstruovat na původním místě, protože ostrá zatáčka z dnešní Zenklovy ulice do ulice V Holešovičkách prakticky zmizela kvůli výstavbě křižovatky na přelomu 70. a 80. let. Jsme tedy o kus dál v podobné zatáčce.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
27. 5. 2017 14:30
Po 75 letech znovu českoslovenští parašutisté Josef Gabčík a Jan Kubiš zaútočili na říšského protektora Reinharda Heydricha. Zatáčka v pražských Holešovičkách, kde původně k atentátu došlo, byla za komunistů zastavěná, rekonstrukce tak proběhla v nedaleké Zenklově ulici. Akci přihlížely stovky lidí. Jak atentát vypadal vteřinu po vteřině, se podívejte v galerii.
 

Právě se děje

před 24 minutami

Policie evakuovala kvůli bytu s chemikáliemi dalších 50 lidí

Policisté v noci na úterý evakuovali ze Šámalovy ulici v brněnských Židenicích dalších 50 lidí kvůli velkému množství chemikálií, které nalezli v v jednom tamním bytě. V pondělí muselo ze stejného důvodu opustit své domovy 25 lidí.

Pyrotechnici v současné době odváží nebezpečné látky k likvidaci. Na twitteru o tom informovala policie. Policejní mluvčí Bohumil Malášek Českému rozhlasu řekl, že zatím není jasné, kdy se lidé budou moci do svých domovů vrátit.

Podle Maláška policisté dál prohledávají byt, kde policisté nalezli v pondělí mrtvého muže a velké množství chemikálií.

Zdroj: ČTK
Další zprávy