Foto: Horní Bříza se ponořila do smutku za zavražděnou dívku

Foto: Horní Bříza se ponořila do smutku za zavražděnou dívku
Pietní místo v Horní Bříze.
Lidé sem od úterního rána nosí květiny a zapalují zde svíčky jako vzpomínku na ubodanou osmadvacetiletou knihovnici.
Knihovna je nyní pochopitelně zavřená, na ceduli stojí "z technických důvodů".
Vstup do knihovny a zároveň improvizované pietní místo leží v průchodu z parkoviště na sídliště naproti drogerii.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
26. 5. 2015 16:50
V pondělí kolem poledne zabil devětadvacetiletý muž mladou knihovnici v Horní Bříze na Plzeňsku. Lidé nyní spontánně k místu vraždy nosí květiny, zapalují zde svíčky a děti na místo nosí obrázky.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 30 minutami

Policisté z NCOZ zadrželi na Moravě skupinu Ukrajinců podezřelou z vydírání

Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) zadrželi na jižní Moravě sedm členů ukrajinské organizované skupiny, kteří jsou podezřelí z vydírání, zejména Ukrajinců. Podle policie takto získali nejméně 2,5 milionu korun. Hlavním organizátorům hrozí více než deset let vězení. Informoval o tom mluvčí NCOZ Jaroslav Ibehej. Případ dozoruje Městské státní zastupitelství v Brně.

Policejní operace s krycím názvem Brigáda se uskutečnila minulý týden. Kriminalisté zadrželi čtyři muže a tři ženy. "Podle našich závěrů měli členové takzvané Luhaňské brigády dlouhodobě, zejména v Brně a Jihomoravském kraji, vysoce organizovaně a konspirativně páchat trestnou činnost, která se zaměřovala především na vydírání osob pocházejících z Ukrajiny," uvedl mluvčí.

Vydíraní museli podle policie pravidelně platit za takzvanou ochranu. Zadržení je zastrašovali a chtěli v nich vzbudit obavu o život, zdraví či majetek. Při domovních prohlídkách u zadržených policisté našli miliony korun v hotovosti a dvě střelné zbraně, které prozkoumají znalci.

Ze sedmi zadržených nakonec policisté obvinili šest lidí. Čtyři muži skončili ve vazbě, obviněni jsou z účasti na organizované zločinecké skupině a vydírání. Dvě ze zadržených žen podle policie minimálně 860 000 korun legalizovaly tím, že k převodům peněz poskytly své bankovní účty. Obviněné jsou z účasti na organizované zločinecké skupině a z legalizace výnosů z trestné činnosti. Stíhány jsou na svobodě. Ještě jeden podezřelý je v současné době neznámo kde, dodal Ibehej.

Zdroj: ČTK
Další zprávy