Fotky: Premiér, důchodce, prezident. 27 let s Milošem Zemanem, který chce přidat dalších pět

Foto: ČTK
Radek Bartoníček Radek Bartoníček, Obrazová sekce
11. 3. 2017 18:00
Spolu s předchozími prezidenty Václavem Havlem a Václavem Klausem patří Miloš Zeman do trojice nejvýraznějších českých polistopadových politiků, kteří nejvíce ovlivňovali dění v zemi. Ekonom a prognostik Zeman působil aktivně v politice od 90. let a působil v řadě nejvyšších funkcí, ať již jako poslanec, předseda ČSSD, či předseda vlády. Do vrcholné politiky se dostal opět v roce 2013, kdy vyhrál druhé kolo prvních přímých prezidentských voleb nad tehdejším ministrem zahraničí Karlem Schwarzenbergem. Nyní potvrdil, že bude znovu kandidovat na prezidentský post. Podívejte se na vybrané momenty politické kariéry Miloše Zemana na vybraných archivních snímcích.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Ruský ledoborec se dostal do silné bouře a vypověděly mu motory, vyslal signál SOS

Ruský ledoborec, který se nachází s 33 lidmi na palubě u západních břehů Norska, za bouřlivého počasí vyslal tísňové volání. K plavidlu zamířily dva vlečné čluny a záchranný vrtulník. Ruský úřad pro námořní dopravu nicméně vzápětí uvedl, že signál SOS byl vyslán omylem a že loď není v problémech.

Ledoborci Tor západně od norského města Aalesund vypověděly motory, činnost dvou ze čtyř se ale později podařilo obnovit, takže bezprostřední nebezpečí teď ledoborci nehrozí, napsal norský deník Verdens Gang. Situace je ale stále vážná, protože v oblasti je velmi silná bouře.

Zdroj: ČTK
Další zprávy