Foto: Hasiči ukázali snímky bouraného BMW, v němž seděl Kruliš. Záběry místa nehody zveřejnit nesmí

Fotogalerie: Hasiči po měsíci zveřejnili fotky z nehody policejního supervozu s Krulišem
Hasiči zveřejnili část fotografií z nehody policejního BMW i8, ke které došlo na konci května na Brněnsku.
Při nehodě byl zraněn i hradní protokolář Vladimír Kruliš.
Snímky přímo z místa nehody ale hasiči stále zveřejnit nesmí.
Nepovolila jim to Generální inspekce bezpečnostních sborů.
Foto: HZS ČR
Jan Hejl Jan Menšík, Jan Hejl
23. 6. 2017 13:02
Jihomoravští hasiči v pátek zveřejnili snímky havarovaného policejního BMW, ve kterém seděl zástupce šéfa hradního protokolu Vladimír Kruliš. Zveřejnit fotografie povolila hasičům Generální inspekce bezpečnostních sborů, která celou nehodu stále šetří. Zveřejněné snímky ukazují nakládání poničeného policejního supervozu na korbu nákladního auta. Fotografie přímo z místa nehody hasiči publikovat nesmí.

Brno - Na webu jihomoravských hasičů se v pátek dopoledne objevilo několik snímků havarovaného policejního BMW, ve kterém seděl hradní protokolář Vladimír Kruliš. Na fotografiích je vidět, jak odtahová služba nakládá poničený supersport na korbu nákladního vozu.

Nehodu vyšetřuje Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS), která po několikatýdenním jednání hasičům povolila část snímků zveřejnit. Podle tiskového mluvčího jihomoravských hasičů Jaroslava Mikošky však nelze zveřejnit snímky příémo z místa nehody.

"My jsme od začátku tvrdili, že fotky existují. Měli jsme snahu zveřejnit fotky hned po té nehodě, ale nemohli jsme, protože to bylo v šetření, tak jsme celou dobu jednali s těmi vyšetřujícími orgány, a nakonec nám bylo povoleno část fotek zveřejnit," popsal Mikoška s tím, že GIBS povolila publikovat jen část snímků. "Existují ještě další fotky, které máme zákaz zveřejnit, a ty se týkají přímo místa dopravní nehody," dodává.

"Nevím o tom, že by GIBS něco zakazovala. Mezi hasiči a GIBS nějaká komunikace asi probíhala, ale nemám o ní informace," doplnila Radka Sandorová, tisková mluvčí inspekce.

Mluvčí Mikoška před několika týdny tvrdil, že standardním postupem při nehodách integrovaného záchranného systému je fotky nezveřejňovat. "Jde o kolegialitu, není to nic výjimečného. Neposkytujeme žádná fota z těchto nehod, včetně této. Není to tím, že bychom u této nehody dostali nějaký pokyn fota neukazovat," reagoval tehdy na spekulace, že policie žádala zasahující složky fotografie nezveřejňovat.

Nehoda byla specifická tím, že ve voze s policejním řidičem seděl zástupce šéfa hradního protokolu Vladimír Kruliš, který doprovázel prezidenta Miloše Zemana při návštěvě v Jihomoravského kraje.

V policejním voze přitom podle předpisů nesmí bezdůvodně sedět civilista. Zapůjčený vůz za čtyři miliony korun podle vyšetřovatelů sjel do potoka v Brně-Chrlicích poté, co řidič kvůli mozkové příhodě nezvládl řízení. Oba skončili v nemocnici. Jak upozornil deník Aktuálně.cz, jízdu povolil ředitel jihomoravských policistů Leoš Tržil.

 

Právě se děje

před 10 minutami

Biker Cink si v Novém Městě zopakoval čtvrté místo z úvodu SP

Biker Ondřej Cink dojel v závodě Světového poháru v cross country v Novém Městě na Moravě čtvrtý, stejně jako před týdnem v úvodu seriálu v německém Albstadtu. S velkým náskokem dnes zvítězil Brit Thomas Pidcock.

Cink se na domácí trati držel od začátku v popředí, a přestože se mu vzdalovaly medailové pozice a jel dlouho osamocený, dokázal udržet cenné čtvrté místo. Na Pidcocka měl ztrátu přesně dvou minut.

před 26 minutami

Vrtulník zasahuje u nehody na dálnici D11. Místo je nutné objíždět

Nákladní vůz najel dnes odpoledne na 51. kilometru dálnice D11 ve směru na Prahu do vozidla silničářů. Při nehodě utrpěl jeden silničář zranění, na místě je vrtulník. Dálnice je v místě nehody uzavřena, řekla mluvčí hasičů Dagmar Zemanová.

Auto silničáře při nehodě podle Zemanové srazilo. Rozsah jeho zranění zatím není znám. Nehoda se stala krátce po 16:00.

Řidiči mohou z dálnice sjet na 62. kilometru na Chlumec nad Cidlinou, zpět se mohou vracet na 50. kilometru u Dobšic.

Zdroj: ČTK
Další zprávy