Foto: Aktivisté Greenpeace přinesli pařezy před ministerstvo. Jurečka s nimi souzní

Foto: Aktivisté Greenpeace přinesli pařezy před ministerstvo. Jurečka s nimi souzní
Před budovou svého druhého ministerstva se potkal se zástupci Greenpeace.
Před vchod budovy nanosili umělé pařezy s pilinami.
Organizace spojených národů bude v Kanadě po dvou letech odkladů projednávat konkrétní kroky ke zvýšení ochrany biodiverzity. A právě Česká republika díky předsednictví povede reprezentaci Evropské unie.
Podobné akce za ochranu přírody a biodiverzity se dnes konaly také v Rakousku, Belgii, Dánsku, Německu, Maďarsku, Polsku, Slovensku, Rumunsku i Ukrajině.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
6. 12. 2022 15:09
Lidé z organizace Greenpeace upozorňují na problém s kácením lesů ve světě i v Česku, například starých bučin v Krušných horách. Své požadavky předali ministrovi sociálních věcí i životního prostředí Marianu Jurečkovi. "V zásadě s vámi souzním," nechal se slyšet ministr. Aktivisté apel doprovodili deseti napodobeninami pařezů, které donesli před budovu Ministerstva životního prostředí ČR v Praze.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 7 hodinami

Útočník v bruselském metru pobodal tři lidi, policisté podezřelého zadrželi

Útočník v pondělí večer na stanici bruselského metra Schuman poblíž sídel institucí Evropské unie pobodal tři lidi. Jeden zraněný je ve vážném stavu, uvedla policie. Policie podezřelého zadržela, na místě zasahují dvě sanitky. Metro je mimo provoz, píše belgický list La Libre. Podle agentury AFP měl zadržený v minulosti psychické obtíže.

Několik svědků uvedlo, že muž ozbrojený nožem se pohyboval ve vlaku metra jedoucím směrem do centra. "Lidé utíkali všema směry, hodně se křičelo," uvedl jeden ze svědků a dodal, že útočník napadl ženu, která se chystala vystoupit. Na sociálních sítích se objevili záběry, na nichž je vidět několik policistů v neprůstřelných vestách, kteří obklíčili mladého muže v džínách a tričku. Ten si po výzvě lehl na zem a dal ruce za hlavu.

První informace hovořily o jednom raněném, policie později uvedla, že zranění jsou tři, z toho jeden vážně. Podle svědků útočník kromě ženy s kočárkem napadl také malého chlapce, píše La Libre. Útok se odehrál kolem 18. hodiny na stanici Schuman, desítky metrů od sídel Evropské rady a Evropské komise. Podle AFP do stanice metra bezprostředně po napadení přiběhlo několik policistů v civilu.

První poznatky z vyšetřování nenaznačují, že by se mohlo jednat o teroristický čin, uvedla belgická veřejnoprávní stanice RTBF s odkazem na bruselskou prokuraturu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy