Foto: Prolomit limity? Strhněte i sv. Ludmilu, znělo v Praze

Foto: Prolomit limity? Strhněte i sv. Ludmilu, znělo v Praze
Čtvrtek 11. června vyhlásila občanská iniciativa Limity jsme my Dnem akcí za budoucnost bez uhlí a proti bourání Horního Jiřetína. K této příležitosti se různě po Česku chystaly demonstrace a happeningy.
Jedna se konala i v Praze v šest večer na náměstí Míru. Ta vystřídala ranní happening, z něhož jsme vám přinesli fotografie už přes den a k vidění jsou v druhé půlce galerie.
Organizátoři akcí chtějí upozornit na to, že vlastně celá debata o prolomení limitů těžby je podle nich absurdní. "Vláda se už několik let rozhoduje, zda zničit domovy dvou tisíc lidí, abychom mohli zůstat třetím největším vývozcem elektřiny v Evropě," říká Jan Rovenský z organizace Greenpeace.
Zároveň poukazují na to, že Česko těžit další uhlí nepotřebuje, když už nyní vyváží obrovské množství elektrické energie, podle organizátorů prakticky celou produkci Temelína.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
Aktualizováno 11. 6. 2015 21:44
V několika městech se dnes konaly demonstrace proti plánům prolomit limity těžby hnědého uhlí na Mostecku. Na náměstí Míru v Praze se večerní protestní akce účastnil i senátor Libor Michálek.
 

Právě se děje

Další zprávy