Foto: Český kras je náš Grand Canyon s vápencovým "městem" ukrytým pod zemí

Foto: Český kras je náš Grand Canyon s vápencovým "městem" ukrytým pod zemí
Bývalý lom Velká Amerika je součástí soustavy jámových vápencových lomů v Českém krasu, které jsou propojené podzemními štolami. Přezdívá se mu český Grand Canyon.
Záběr z Koněpruské jeskyně.
Hrad Karlštejn, schovaný mezi lesy stejnojmenné rezervace národního významu.
Jihozápadně od Prahy se rozprostírá krajina vápencových skalních útvarů provrtaných mnoha jeskyněmi, kraj hlubokých kaňonů a roklí, rozlehlých podzemních labyrintů i divokých zákoutí. Prohlédněte si nejkrásnější místa v okolí slavného Karlštejna, malebné Berounky či tajemných Koněpruských jeskyní.
Svatý Jan pod Skalou na Berounsku. Klášter benediktinů s kostelem sv. Jana Křtitele pod Svatojanskou skálou při pohledu z vrchu Mramor od západu
Foto: Správa CHKO Český kras
Dan Poláček Pavel Švec Dan Poláček, Pavel Švec
Aktualizováno 27. 12. 2022 20:09
Jihozápadně od Prahy se rozprostírá krajina vápencových skalních útvarů provrtaných mnoha jeskyněmi, kraj hlubokých kaňonů a roklí, rozlehlých podzemních labyrintů i divokých zákoutí. Chráněná krajinná oblast Český kras zabírá 128 kilometrů čtverečních a vznikla v roce 1972. Prohlédněte si nejkrásnější místa v okolí slavného Karlštejna, malebné Berounky či tajemných Koněpruských jeskyní.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy