Foto: Jásot ve štábu nového prezidenta. Pavlovi podporovatelé přišli ve flanelkách

Foto: Jásot ve štábu nového prezidenta. Pavlovi podporovatelé přišli ve flanelkách
Volební štáb si tým Petra Pavla zřídil v pražském Karlíně.
...
...
Nadšení ve štábu Petra Pavla.
Foto: ČTK
Dan Poláček Domácí Dan Poláček, Domácí
28. 1. 2023 15:54
Novým českým prezidentem se stane generál ve výslužbě Petr Pavel, druhé kolo voleb vyhrál nad poslancem Andrejem Babišem s velkým rozdílem. V jeho štábu v pražském Karlíně se slaví. Podívejte se, jak atmosféru zachytili fotoreportéři deníku Aktuálně.cz.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 5 hodinami

Kvůli dvěma bombám z války v německém Göttingenu evakuovali 8500 lidí

V německém Göttingenu dnes pyrotechnici kontrolovaně odpálili dvě nalezené bomby z druhé světové války. Informovala o tom agentura DPA. Policie kvůli chystané detonaci vyklidila okruh ve vzdálenosti jednoho kilometru od místa nálezu, evakuovat se tak muselo 8500 lidí. Zastaven byl provoz i na tamním hlavním vlakovém nádraží.

V dolnosaském Göttingenu se poblíž nádraží našly dvě nevybuchlé americké bomby, pyrotechnici je úspěšně zneškodnili dnes večer. Hlasitá exploze byla slyšet velmi daleko, vidět bylo i dým. Na evakuaci dohlíželo na 600 policistů.

Nálezy nevybuchlé válečné munice a bomb jsou v Německu stále poměrně časté. Loni v říjnu muselo být kvůli objevu letecké pumy v Drážďanech evakuováno 3000 lidí, kvůli půltunové pumě nalezené ve Frankfurtu nad Mohanem v květnu 2021 muselo narychlo opustit domovy dokonce 25 tisíc obyvatel.

Zdroj: ČTK
Další zprávy