Češi tráví v parcích průměrně o čtvrtinu méně času. Víkend a pivo ale lákaly ven

Češi tráví v parcích průměrně o čtvrtinu méně času. Víkend a pivo ale lákaly ven
Takto je to, dle zákona, správně. Lidé nesmí podle nařízení vlády tvořit větší skupinky než o dvou lidech.
Podívali jsme se, jak to vypadá v praxi o slunné neděli v pražských parcích.
Minulý víkend obletěly český internet záběry, kdy lidé hromadně polehávají na dekách, což kritizoval i pražský primátor. "Není zakázáno se projít a vyvětrat, lidé ale musí pochopit, že nemůžeme zkrátka hromadně ležet v parku. Takhle se toho viru nezbavíme," řekl Hřib.
Jak to tedy vypadalo tento víkend?
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
6. 4. 2020 13:37
Minulý víkend vyrazili někteří Češi hromadně do parků a na výletní místa a porušovali zákaz shlukování a doporučení zůstat doma. Tento víkend byli pod palbou kritiky pražští městští strážníci, kteří vyjeli ke třem dívkám u rybníka a jedné z nich dali facku. Podívali jsme se, jak to o slunné neděli vypadalo v pražských parcích. Dle dat Googlu Češi tráví v parcích o čtvrtinu méně času než normálně.
 

Právě se děje

před 4 minutami

Barcelona kvůli pandemii odložila prezidentské volby

FC Barcelona musela kvůli koronavirové pandemii odložit volby nového prezidenta, jež měly být 24. ledna. V termínu se nemohou uskutečnit kvůli v současnosti platnému omezení pohybu osob v Katalánsku.

Barcelona proto požádala vládu autonomního společenství, aby se mohly volby uskutečnit poštou. Katalánská vláda tuto možnost prověřuje. Nový termín voleb nebyl určen.

Jeden z nejslavnějších klubů světa je bez řádného prezidenta od konce října loňského roku, kdy odstoupil Josep Bartomeu. Barcelonu vede jako prozatímní šéf Carles Tusquets, jenž se voleb účastnit nebude.

Kandidáty na prezidentskou funkci jsou Joan Laporta, Víctor Font a Toni Freixa. Za favorita je považován bývalý šéf Barcelony z let 2003-2010 Laporta, který slíbil, že udělá maximum pro udržení klubové ikony Lionela Messiho, jemuž v červnu vyprší smlouva.

Zdroj: ČTK
před 36 minutami

Polská vláda chce zabránit Facebooku a Twitteru v mazání obsahu a uživatelských účtů

Polské ministerstvo spravedlnosti v pátek oznámilo, že připravuje nový zákon, který by měl omezit moc sociálních sítí jako jsou Facebook a Twitter mazat obsah příspěvků a zavírat účty. Podle chystaného zákona by tak směly činit jen v případě, že by obsah porušoval polské zákony, upozornila agentura AFP. Experti podle opozičního tisku mají pochyby, zda by nový polský zákon mohl být něčím více než jen politickým gestem.

Chystaný zákon o svobodě slova na internetu počítá podle listu Gazeta Wyborcza se vznikem rady, která by mohla nařídit sociálním médiím obnovit odstraněný obsah, pokud je v souladu s polskými zákony. Mohla by také udělovat pokuty sahající od 50 000 po 50 milionů zlotých (asi od 288 000 po 288 milionů Kč), uvedl před novináři ministr spravedlnosti Zbigniew Ziobro. Pět členů rady by volili poslanci třípětinovou většinou na šest let.

Zdroj: ČTK
Další zprávy