Foto: Nemůžu dýchat! V Praze znovu vyšly do ulic stovky lidí na protest proti rasismu

Foto: Nemůžu dýchat! V Praze znovu vyšly do ulic stovky lidí na protest proti rasismu
I do Čech se přelily celosvětové protesty proti rasismu, které spustilo zabití černocha George Floyda bílým policistou.
...
Opakovaná prosba George Floyda "nemůžu dýchat", kterému policista při zatýkání více než osm minut klečel na krku, se stala heslem těchto protestů.
...
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
13. 6. 2020 19:48
I do Čech se přelily světové protesty proti rasismu a policejnímu násilí Black Lives Matter (Na životech černochů záleží), které v USA zažehlo zabití černocha George Floyda bílým policistou. Tento případ přitom v poslední době nebyl ojedinělý. Na již druhý pražský protest přišlo v sobotu asi tři sta lidí. Podobně jako v Praze protestují lidé po celém světě od Austrálie přes Tchaj-wan.
 

Právě se děje

před 10 hodinami

Série explozí v Íránu pokračuje. V Teheránu vybuchly lahve s plynem

Rezidenční budovou v íránské metropoli Teheránu v sobotu otřásl výbuch plynu. Jeden člověk utrpěl zranění. Podle tamních hasičů explodovalo několik tlakových nádob s plynem, jež byly uloženy ve sklepě budovy.

V Íránu v posledních týdnech došlo k řadě výbuchů. V úterý zemřeli dva lidé po explozi na jihu metropole, minulý čtvrtek pak vypukl požár v jaderném provozu v íránském Natanzu, které je centrem programu na obohacování uranu v zemi. Úřady následně uvedly, že tam oheň způsobil rozsáhlé škody. Minulý týden rovněž zemřelo 19 lidí po výbuchu v nemocnici na severu Teheránu, který podle místních činitelů rovněž způsobil únik plynu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy