Foto: Benešovský Xaverov má 57 obyvatel, názvy ulic a svatební salon

Foto: Benešovský Xaverov má 57 obyvatel, názvy ulic a svatební salon
...nebo Xaverov? V rámci zeměpisných a vlastivědných stereotypů si lidé vybaví drůbežárnu na okraji Prahy u Horních Počernic. Jenže naše kroky vedou do Xaverova na Benešovsku...
Odtud vládne obci starosta. Velí 57 stálým obyvatelům. Se svými 2,16 km² patří obec k nejmenším v republice. Mnohé větší vesnice, ba i města, by jí však mohly závidět nebývalou činorodost.
Tak třeba Xaverov miluje cedule. Jen na označení obecního úřadu vynaložil dvě.
Pravda, úřední hodiny nejsou nejrozsáhlejší, ale co by obyvatelé i některých velkoměst dali za tuto pozdní večerní dobu. V Xaverově si na návštěvu zdejšího úřadu dovolenou brát nemusejí.
Foto: Zuzana Hronová
Zuzana Hronová Zuzana Hronová
7. 8. 2012 2:37

Když se řekne Posázaví, vybaví si člověk meandry řeky Sázavy, hrad Český Šternberk a sázavský klášter. Prolomte s námi stereotypní hranice bedekrů a zavítejte pomocí fotogalerie do Xaverova. A opět - stereotypně naskočí - drůbežárna. Jenže tohle není Xaverov na okraji Prahy, navíc i tam už před časem vyměnili opeřence za koně...

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Komerční banka má zablokovanou elektronickou identifikaci, řeší bezpečnostní incident

Správa základních registrů dočasně zablokovala Komerční bance poskytování služeb elektronické identifikace, tady takzvané digitální občanky. Banka měla službu spustit toto pondělí. Podle serveru Seznam Zprávy je důvodem blokace bezpečnostní incident, při kterém byla pravděpodobně zaměněna identita. Banka společně se SZR analyzuje příčiny problému.

"V průběhu předprodukčního testování jsme odhalili technický problém, který vedl k preventivnímu a dočasnému zastavení možnosti autentizace klientů Komerční banky," sdělil mluvčí banky Michal Teubner. Masivní testování všech scénářů je podle něj důležité pro identifikaci a odstranění chyb, které se mohou v rámci ostrého provozu objevit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy