Foto: Slavný umělec polepil Prahu protičínskou kritikou. Musím si hlídat záda, říká

Foto: Slavný umělec polepil Prahu protičínskou kritikou. Musím si hlídat záda, říká
Na několika místech Prahy jsou od pátečního rána vylepené plakáty vyobrazující nemocného čínského prezidenta Si Ťin-pchinga.
Vidět jsou také plakáty s křičícím čínským doktorem Li Wen-liangem z Wuhanu. Ten jako jeden z prvních varoval před novým typem viru, aby byl místo pomoci čínskou vládou obviněn z šíření poplašné zprávy. V únoru na koronavir sám zemřel.
Za oběma plakáty v Praze stojí tento muž.
Ještě donedávna se skrýval v anonymitě a svět ho znal pouze pod jeho přezdívkou. Badiucao.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
14. 3. 2020 21:34
Jeho kritika komunistické Číny je proslulá po celém světě. Sám musí žít v exilu, rodinu mu pronásledují. Jeho ostré obrazy viděl svět naposledy na stránkách časopisu Charlie Hebdo, předtím i v CNN, BBC a v dalších médiích. A nyní kolem jeho děl chodí i lidé v Praze. Čínský umělec říkající si Badiucao vyrazil do nočního města s plakáty na zádech. Jako jediní jsme byli u toho.
 

Právě se děje

před 33 minutami

Pacient, kterému byl podáván Remdesivir, se uzdravuje, brzy bude odpojen od plicní ventilace

Pacient, jemuž byl podáván experimentální lék Remdesivir, je při vědomí a podle ošetřujícího lékaře ve fázi uzdravování, nyní si postupně odvyká na plicní ventilaci. "Dosud ale nevíme, zda Remdesivir byl tím zásadním, co mu pomohlo, tudíž bych se k tomu léku tolik neupínal," uvedl ošetřující lékař pacienta Martin Balík.

Zdroj: ČTK , Domácí
Další zprávy