Obrazem: "Půjdeme radši na ty sysly." Babiš káral úředníky, pak vypouštěl zvířata

Premiér Andrej Babiš se vydal na cestu po Ústeckém kraji. Kritizoval Ředitelství silnic a dálnic, prohlížel si ovce, hladil psa a vypouštěl sysly.
Andrej Babiš se vydal na cestu po Ústeckém kraji.
Nejdříve zavítal do obce Velemín. "To nechci slyšet, ty ptákoviny, co tu vykládáte," pokáral zaměstnance státní příspěvkové organizace Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), když se premiérovi snažili vysvětlit, proč stavby trvají i více než deset let a jaké mají celospolečenské náklady.
"My půjdeme radši na ty sysly, si myslím," řekl po diskusi premiér.
Nedaleko Loun je kopec Raná, kde volně žije jinak ohrožený sysel obecný. Jeden v dálce zapózoval ministrovi Richardu Brabcovi, který na cestu s premiérem vyrazil.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
23. 7. 2019 18:53
Premiér Andrej Babiš se vydal na cestu po Ústeckém kraji. Kritizoval Ředitelství silnic a dálnic za pomalé stavby, prohlížel si ovce, hladil psa a vypouštěl sysly.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Nehoda devíti aut na náledí uzavřela dálnici D4 ve směru na Strakonice

Při nehodě na dálnici D4 poblíž Kytína v sobotu ráno havarovalo celkem devět aut, sedm ve směru na Strakonice a dvě v opačném směru. Dálnice je uzavřená. Nikdo se vážně nezranil, uvedli policejní mluvčí Pavel Truxa a mluvčí středočeské záchranky Petra Effenbergerová.

Auta havarovala v úseku mezi Kytínem a Voznicí na pomezí okresů Praha-západ a Příbram. Podle informačního webu Ředitelství silnic a dálnic bylo na vozovce náledí. Záchranná služba ošetřila tři zraněné. "Měli zranění lehčího charakteru, po nezbytné péči na místě byli převezeni do příbramské nemocnice," uvedla Effenbergerová.

Ve směru na Prahu se vytvořily na dálnici kolony, podle předběžných informací potrvá uzavírka dálnice minimálně do 9:00.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Australská znakařka McKeownová překonala světový rekord

Devatenáctiletá australská plavkyně Kaylee McKeownová překonala na národním šampionátu v krátkém bazénu světový rekord. Znakařskou dvoustovku zvládla za 1:58,94 a předchozí maximum maďarské hvězdy Katinky Hosszúové z roku 2014 vylepšila o 29 setin sekundy.

Australští plavci přitom kvůli koronavirové pandemii soutěží o tituly na dálku. Simultánně se závodí v Brisbane, Sydney, Melbourne, Perthu a Hobartu.

"V krátkém bazénu moc často neplaveme, takže mě rekord hodně překvapil," citovala agentura Reuters McKeownovou, čtyřnásobnou medailistku z předloňské olympiády mládeže. Mezi dospělými už na MS vybojovala tři stříbra, nyní se zařadila i mezi favoritky odložených olympijských her v Tokiu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy