Obrazem: "Půjdeme radši na ty sysly." Babiš káral úředníky, pak vypouštěl zvířata

Premiér Andrej Babiš se vydal na cestu po Ústeckém kraji. Kritizoval Ředitelství silnic a dálnic, prohlížel si ovce, hladil psa a vypouštěl sysly.
Andrej Babiš se vydal na cestu po Ústeckém kraji.
Nejdříve zavítal do obce Velemín. "To nechci slyšet, ty ptákoviny, co tu vykládáte," pokáral zaměstnance státní příspěvkové organizace Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), když se premiérovi snažili vysvětlit, proč stavby trvají i více než deset let a jaké mají celospolečenské náklady.
"My půjdeme radši na ty sysly, si myslím," řekl po diskusi premiér.
Nedaleko Loun je kopec Raná, kde volně žije jinak ohrožený sysel obecný. Jeden v dálce zapózoval ministrovi Richardu Brabcovi, který na cestu s premiérem vyrazil.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
23. 7. 2019 18:53
Premiér Andrej Babiš se vydal na cestu po Ústeckém kraji. Kritizoval Ředitelství silnic a dálnic za pomalé stavby, prohlížel si ovce, hladil psa a vypouštěl sysly.
 

Právě se děje

před 7 hodinami

Federer rozdrtil Albota, v Basileji je už posedmnácté ve čtvrtfinále

Miláček domácích fanoušků Roger Federer porazil v druhém kole v Basileji 6:0, 6:3 Moldavana Radu Albota a při 19. startu na halovém turnaji v rodném městě si zahraje 17. čtvrtfinále. V dosavadních dvou zápasech prohrál slavný švýcarský tenista jen pět gamů.

Osmatřicetiletý Federer dnes navázal na úvodní výhru nad Němcem Peterem Gojowczykem za 53 minut a s Albotem se zdržel jen zhruba o deset minut déle. Na kurtu tak grandslamový rekordman nestrávil ještě ani dvě hodiny a upravil svou bilanci v St. Jakobshalle na 73:9.

Federer útočí v Basileji na jubilejní desátý titul, což se mu letos povedlo už na trávě v Halle. Ve čtvrtfinále se může střetnout s krajanem Stanem Wawrinkou, jehož ještě ve 2. kole čeká Američan Frances Tiafoe.

Zdroj: ČTK
Další zprávy