Obrazem: "Půjdeme radši na ty sysly." Babiš káral úředníky, pak vypouštěl zvířata

Premiér Andrej Babiš se vydal na cestu po Ústeckém kraji. Kritizoval Ředitelství silnic a dálnic, prohlížel si ovce, hladil psa a vypouštěl sysly.
Andrej Babiš se vydal na cestu po Ústeckém kraji.
Nejdříve zavítal do obce Velemín. "To nechci slyšet, ty ptákoviny, co tu vykládáte," pokáral zaměstnance státní příspěvkové organizace Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), když se premiérovi snažili vysvětlit, proč stavby trvají i více než deset let a jaké mají celospolečenské náklady.
"My půjdeme radši na ty sysly, si myslím," řekl po diskusi premiér.
Nedaleko Loun je kopec Raná, kde volně žije jinak ohrožený sysel obecný. Jeden v dálce zapózoval ministrovi Richardu Brabcovi, který na cestu s premiérem vyrazil.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
23. 7. 2019 18:53
Premiér Andrej Babiš se vydal na cestu po Ústeckém kraji. Kritizoval Ředitelství silnic a dálnic za pomalé stavby, prohlížel si ovce, hladil psa a vypouštěl sysly.
 

Právě se děje

před 14 minutami

Hanzlíčkovou dělila od olympiády jediná výhra

Jediné vítězství dělilo zápasnici Adélu Hanzlíčkovou od postupu na olympijské hry do Tokia. Bronzová medailistka z dubnového mistrovství Evropy prohrála na světové kvalifikaci v Sofii v semifinále váhové kategorie do 68 kilogramů s domácí Bulharkou Mimi Christovovou.

Sedmadvacetiletá česká reprezentantka v prvním kole položila na lopatky Mexičanku Ambar Garnicaovou, stejným způsobem si pak poradila také s Irinou Ringaciovou z Moldavska. Ve čtvrtfinále na ni nestačila ani Litevka Danute Domikaityteová.

V rozhodujícím utkání ale Hanzlíčková, jediná zástupkyně českého zápasu na minulých OH v Riu de Janeiro, nestačila na loňskou mistryni Evropy z nižší kategorie do 65 kg. Christovová ji porazila desetibodovým rozdílem a postup do finále jí zároveň vynesl olympijskou účast.

před 1 hodinou

Skotská národní strana je blízko vítězství ve volbách do parlamentu, většinu nemá jistou

Skotská národní strana (SNP), která usiluje o nezávislost na Británii, je na cestě k jasnému vítězství ve volbách do parlamentu v Edinburghu. Podle analytiků ale zřejmě nezíská většinu křesel, která by jí umožnila prosadit plán na uspořádání nového referenda o samostatnosti v roce 2023. Sčítání hlasů ze čtvrtečních voleb zatím postupuje pomalu a konečné výsledky se čekají nejdříve v sobotu.

Volební komise zatím určily obsazení 42 z celkem 129 poslaneckých míst ve skotském parlamentu, 35 z nich připadne SNP. K získání většiny je potřeba 65 křesel. Svůj mandát pohodlně obhájila šéfka SNP a skotská první ministryně Nicola Sturgeonová, která v Glasgow porazila labouristu Anase Sarwara.

Předpovídat konečné výsledky je zatím velice složité, protože ve Skotsku se volí velmi komplikovaným způsobem. Větší část poslanců určí vítězství v některém ze 73 volebních obvodů, zbylých 56 zákonodárců je voleno poměrným volebním systémem v osmi regionech. Každý volič má dva hlasy - prvním volí poslance ve svém volebním obvodu a druhým volí sedmičlennou kandidátku politické strany ve svém regionu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy