Foto: Teréňáci dávají bezdomovcům roušky a powerbanky. Nemá nás kdo nahradit, varují

Foto: Teréňáci dávají bezdomovcům roušky a powerbanky. Nemá nás kdo nahradit, varují
V Česku žije podle rok starého průzkumu ministerstva práce a sociálních věcí víc než 23 tisíc lidí bez domova. Z toho dva a půl tisíce dětí. Nejvíce jich je v hlavním městě.
Povinnost nosit roušku a doporučení zůstat doma platí i pro ně. Stávají se tak objektem například takovýchto anonymních výhružných plakátů v metru.
Nejen současnou situaci jim pomáhá zvládat několik neziskových organizací, mezi jednu z nich patří Armáda Spásy. Ta i v dnešních dnech nepřestává vysílat do ulic své lidi, aby s batohy na zádech doručovali bezdomovcům především roušky a hygienické potřeby. Šli jsme s dvěma z nich.
Druhým Filip Jiřík. Terénního sociálního pracovníka dělá v Armádě spásy přes dva roky.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
2. 4. 2020 17:11
Povinnost nosit roušky a zdržovat se doma platí pro všechny bez výjimky, tedy i pro lidi bez domova. "Snažíme se jim vysvětlovat, aby si měnili roušky a s nikým se nestýkali," říká Arnošt Drozd, terénní pracovník Armády spásy. Jako jeden z mála obráží nejchudší, lidi bez domova, aby jim doručil ochranné pomůcky a nově třeba i powerbanky. Aby si případně mohli dobít telefon a zavolat pomoc sami.
 

Právě se děje

před 23 minutami

Testy v Premier League přinesly jeden případ nákazy v Tottenhamu

Další vlna testování v anglické fotbalové Premier League před plánovaným restartem soutěže 17. června přinesla jeden pozitivní výsledek na koronavirus. Tottenham potvrdil, že nákaza se objevila u člena klubu, jenž neměl příznaky covidu-19.

Pozitivní test pochází z pondělního a úterního testování celkem 1197 osob. Předchozí tři vlny odběrů po návratu fotbalistů k týmovým tréninkům přinesly 12 pozitivních výsledků.

Nejbohatší soutěž světa se kvůli koronavirové pandemii nehraje od března. Do konce sezony zbývá devět kol, během dvou týdnů do restartu ligy kluby čekají ještě přípravné zápasy. Tabulku vede s obřím náskokem 25 bodů Liverpool, jemuž stačí dvakrát vyhrát, aby se po třiceti letech stal mistrem.

Další zprávy