Foto: Jednoduchost, čistota a tradice v díle architekta Kamila Mrvy

Foto: Jednoduchost, čistota a tradice v díle architekta Kamila Mrvy
Hotel Olympia v Kopřivnici, jeden z mála projektů, který mohl Kamil Mrva realizovat ve své rodné Kopřivnici.
Hotel Olympia je situován v centrální části Kopřivnice a svojí výškou 18 metrů tvoří významnou dominantu lokality.
Zvonička Na Horečkách v beskydské vsi Trojanovice. Zvonička není samoúčelnou stavbou. Stejně jako dříve má varovat před nebezpečím - tentokrát před hrozícím otevřením několika černouhelných dolů přímo v srdci moravskoslezských Beskyd.
"Kdo hory mé haní, jako by mne haněl, kdo hory mé chrání, jak by se mi klaněl," praví citát Josefa Kaluse vyrytý na zvonu.
Foto: Studio Toast
Zuzana Hronová Zuzana Hronová
3. 12. 2015 16:09
Se svými stavbami má často potíže na úřadech. Když se mu je podaří prosadit, mnohdy to dotáhnou až do prestižních ročenek. Z materiálů miluje hlavně dřevo, ale i beton či sklo. Vyznává umění v surovém stavu.
 

Právě se děje

před 5 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

Další zprávy