Foto: Americký konvoj vítaly u cest desítky lidí. V Dobroticích se do vozů podívaly i děti

Foto: Americký konvoj vítaly u cest desítky lidí. V Dobroticích se do vozů podívaly i děti
Konvoj americké armády ráno vstoupil na území České republiky na hraničním přechodě v Rozvadově.
Celý den pak vojáci projíždějí v šesti skupinách Českem, aby večer postupně všichni dorazili do Vyškova, kde přenocují.
Jde o příslušníky 2. jízdního pluku americké armády s technikou z bavorského Vilsecku, kteří se přesouvají na cvičení NATO Brave Warrior do Maďarska.
Oproti minulému velkému průjezdu amerických vojsk skrze Českou republiku tentokrát vojáci neplánovali setkání s veřejností, i proto je u silnic vítalo mnohem méně lidí. Nicméně i tak se téměř na každém mostě pár jedinců s vlajkami našlo.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
13. 9. 2015 18:30
Sledovali jsme jízdu amerického vojenského konvoje, který v několika vlnách přejíždí přes Českou republiku. Ráno vojáci překročili hranice s Německem v Rozvadově, večer nocují ve Vyškově.
 

Právě se děje

před 13 minutami

Basketbalisté podlehli Dánsku a potřetí za sebou neuspěli

Čeští basketbalisté podlehli v kvalifikaci mistrovství Evropy ve Vilniusu Dánsku 90:91 a připsali si třetí porážku za sebou. Dánové oplatili výběru trenéra Ronena Ginzburga únorovou prohru z Pardubic 71:75 a po úvodních dvou neúspěších zvítězili podruhé za sebou. Radovali se především díky výkonu Gabriela Lundberga, který nastřílel 38 bodů.

Nejlepší střelcem českého týmu byl s 24 body pivot Martin Peterka, který si připsal i osm doskoků a dvě asistence. Sekundu před koncem měl možnost dát vítězný koš, ale trojkový pokus neproměnil.

Zbývající zápasy kvalifikace o šampionát v roce 2022, na kterém mají čeští reprezentanti díky pořádání jedné ze skupin v Praze účast jistou, čekají Ginzburgův výběr v únoru proti Litvě a Belgii.

Zdroj: ČTK
Další zprávy