Obrazem: Ohroženi foťáky. Agresivní čínští "vítači" napadli odpůrce i fotografa Aktuálně.cz

Obrazem: Ohroženi foťáky. Agresivní čínští "vítači" napadli odpůrce i fotografa Aktuálně.cz
Ani poslední den návštěvy čínského prezidenta neustali jeho organizovaní podporovatelé ve své svědomité činnosti.
Tentokrát se shromáždili u mostu Legií na rohu Národního divadla kvůli návštěvě své i naší hlavy státu na Žofíně.
Policie nábřeží okolo Žofína zcela uzavřela.
A zajišťovala alespoň jakž takž plynulou dopravu na frekventované křižovatce.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
30. 3. 2016 15:00
Policie musela v poslední den návštěvy čínského prezidenta řešit drobné konflikty u Národního divadla v Praze, kdy několik čínských demonstrantů slovně napadalo své odpůrce, ženě s tibetskou vlajkou zdemolovali transparent a poté napadli i fotografa Aktuálně.cz. Policie tři muže na místě zadržela, situaci bude řešit nejspíš jako přestupek.
 

Právě se děje

před 10 minutami

Florbalistky Švédska zdolaly v semifinále MS Finsko 5:4

Švédské florbalistky zdolaly na mistrovství světa v Neuchatelu Finsko 5:4 a v neděli od 16:30 budou bojovat o zisk sedmého zlata za sebou. Ve finále čeká osminásobné vítězky z minulých 11 šampionátů úspěšnější ze souboje mezi českou reprezentací a domácím Švýcarskem, který začne v 17:45.

Finky, které nastoupily stejně jako ve čtvrtfinále bez nemocné opory Veery Kauppiové, dvakrát v utkání dotáhly ztrátu, poprvé i dvoubrankovou. V čase 53:58 rozhodla reprízu finále z uplynulých čtyř mistrovství světa druhým gólem v utkání Emelie Wibronová. Švédky vyhrály 37. duel za sebou od porážky s Finskem 1:2 v základní skupině v roce 2007 ve Frederikshavnu.

Švédky na přelomu první a druhé třetiny získaly vedení 2:0 díky Wibronové a Bobergové. Na snížení Kippiläové odpověděla v polovině utkání z úniku Gustafssonová, ale Finky během 14 sekund mezi 33. a 34. minutou vyrovnaly díky Saariové a Ooně Kauppiové.

Úřadujícím šampionkám vrátila vedení 78 sekund před koncem druhé třetiny při signalizovaném vyloučení Delgadová Johanssonová. Finky se opět dotáhly v polovině závěrečného dějství díky Ooně Kauppiové. Favoritky ale slavily díky podařené střele Wibronové, v závěru při tlaku soupeřek a dlouhé finské power play odolaly díky brankářce Hillové.

Další zprávy