Obrazem: Ohroženi foťáky. Agresivní čínští "vítači" napadli odpůrce i fotografa Aktuálně.cz

Obrazem: Ohroženi foťáky. Agresivní čínští "vítači" napadli odpůrce i fotografa Aktuálně.cz
Ani poslední den návštěvy čínského prezidenta neustali jeho organizovaní podporovatelé ve své svědomité činnosti.
Tentokrát se shromáždili u mostu Legií na rohu Národního divadla kvůli návštěvě své i naší hlavy státu na Žofíně.
Policie nábřeží okolo Žofína zcela uzavřela.
A zajišťovala alespoň jakž takž plynulou dopravu na frekventované křižovatce.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
30. 3. 2016 15:00
Policie musela v poslední den návštěvy čínského prezidenta řešit drobné konflikty u Národního divadla v Praze, kdy několik čínských demonstrantů slovně napadalo své odpůrce, ženě s tibetskou vlajkou zdemolovali transparent a poté napadli i fotografa Aktuálně.cz. Policie tři muže na místě zadržela, situaci bude řešit nejspíš jako přestupek.
 

Právě se děje

před 37 minutami

Španělská vláda schválila milosti pro devět odsouzených katalánských politiků

Španělská vláda schválila udělení milostí pro devět katalánských politiků a aktivistů, kteří si ve vězení odpykávají dlouhé tresty kvůli uspořádání neústavního referenda o nezávislosti v roce 2017. Političtí lídři včetně bývalého místopředsedy regionální vlády a několika exministrů byli odsouzeni v roce 2019 k trestům od devíti do 13 let vězení za vzpouru, protože referendum vypsali navzdory nesouhlasu vlády v Madridu a soudů. Za mřížemi dosud strávili asi 2,5 roku.

O udělení milostí pro prominentní zastánce nezávislosti Katalánska hovořil v pondělí v Barceloně premiér Pedro Sánchez, pro kterého se podle agentury AP prosazení tohoto kontroverzního kroku může stát velmi riskantní politickou hrou. S milostmi totiž zásadně nesouhlasí zástupci pravicové opozice a dokonce ani někteří členové Sánchezových vládních socialistů. Menšinová vláda si ale chce naklonit poslance katalánských stran ve španělském parlamentu, které potřebuje ke schválení rozpočtu a dalších důležitých zákonů.

Milosti mohou vstoupit v platnost teprve poté, co je svým podpisem definitivně stvrdí král Felipe VI. a co je potvrdí nejvyšší soud. To se však považuje pouze za formalitu.

Zdroj: ČTK
před 47 minutami

Cena bitcoinu spadla pod 30 000 USD, je nejníže od konce ledna

Cena bitcoinu dnes pokračuje v poklesu a spadla až pod 30 000 USD. Je tak nejníže od konce ledna. Od maxima téměř 65 000 USD, kde se ocitla v dubnu, už cena této nejznámější kryptoměny klesla o více než 50 procent. Ukazují to záznamy na specializovaném webu CoinDesk.

Kolem 14:30 SELČ se cena bitcoinu pohybovala kolem 29 670 USD (637 600 Kč). Za posledních 24 hodin tak vykazovala pokles o 9,2 procenta.

V posledních dnech je cena bitcoinu i dalších kryptoměn pod sílícím tlakem úřadů několika zemí, hlavně čínských. Ty na konci minulého týdne zasáhly proti takzvaným těžařům kryptoměn a centrální banka vyzvala finanční instituce, aby přestaly poskytovat služby související s kryptoměnami.

Zdroj: ČTK
Další zprávy