Obrazem: Ohroženi foťáky. Agresivní čínští "vítači" napadli odpůrce i fotografa Aktuálně.cz

Obrazem: Ohroženi foťáky. Agresivní čínští "vítači" napadli odpůrce i fotografa Aktuálně.cz
Ani poslední den návštěvy čínského prezidenta neustali jeho organizovaní podporovatelé ve své svědomité činnosti.
Tentokrát se shromáždili u mostu Legií na rohu Národního divadla kvůli návštěvě své i naší hlavy státu na Žofíně.
Policie nábřeží okolo Žofína zcela uzavřela.
A zajišťovala alespoň jakž takž plynulou dopravu na frekventované křižovatce.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
30. 3. 2016 15:00
Policie musela v poslední den návštěvy čínského prezidenta řešit drobné konflikty u Národního divadla v Praze, kdy několik čínských demonstrantů slovně napadalo své odpůrce, ženě s tibetskou vlajkou zdemolovali transparent a poté napadli i fotografa Aktuálně.cz. Policie tři muže na místě zadržela, situaci bude řešit nejspíš jako přestupek.
 

Právě se děje

před 6 minutami

Světové atletice vládnou trojskokanka Rojasová a tyčkař Duplantis

Nejlepšími světovými atlety roku 2020 se stali halová světová rekordmanka v trojskoku Yulimar Rojasová a světový rekordman ve skoku o tyči Armand Duplantis. Oba v tradiční anketě Světové atletiky triumfovali poprvé.

Pětadvacetiletá Venezuelanka Rojasová v únoru v Madridu posunula halový rekord na 15,43 metru, skočila tehdy o sedm centimetrů víc než Ruska Taťjana Lebeděvová v roce 2004. Na trůnu vystřídala americkou překážkářku Dalilah Muhammadovou a navázala na úspěch jiné trojskokanky Caterine Ibargüenové, která byla nejlepší světovou atletkou roku 2018.

Jednadvacetiletý Duplantis se stal nejmladším mužským vítězem této ankety, která se vyhlašuje od roku 1988. Švédský skokan v hale dvakrát posunul světový rekord až na 618 centimetrů. Venku pak překonal 615 cm a sebral Sergeji Bubkovi nejlepší výkon pod širým nebem. Vyhrál všech šestnáct závodů, do kterých letos nastoupil. V hlavní kategorii triumfoval dva roky po ocenění pro vycházející hvězdu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy