Foto: Aero Vodochody představilo zástupcům světových armád pokračovatele slavného L-39 Albatros

Foto: Aero Vodochody představilo zástupcům světových armád pokračovatele slavného L-39 Albatros
Hlavním cílem bylo pochlubit se letounem L-39SW, který je testovací verzí nástupce slavných letounů, jež budou nosit jméno L-39NG (Next Generation).
Na letiště ve Vodochodech se na letovou ukázku dorazila podívat početná delegace zástupců z dvanácti států.
Kromě toho na tiskové konferenci zazněl z úst bývalého šéfa leteckých sil Libora Štefánika plán na vznik mezinárodního výcvikového centra na výcvik pilotů proudových letadel, kde by právě letoun L-39 měl hrát hlavní roli.
Případní zájemci byli seznámeni se zbrojními a obchodními záměry společnosti Aero Vodochody.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
15. 9. 2016 20:09
Aero Vodochody uspořádalo předváděcí akci pro generály a nákupčí vojenské techniky z 12 zemí z celého světa s cílem pochlubit se novou technikou v plánovaném nástupci slavných podzvukových letounů L-39 Albatros zvaném L-39NG (Next Generation). Akce měla pomoci najít potenciální kupce pro zatím vyvíjená letadla, která by firma ráda začala vyrábět v roce 2018.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 16 minutami

Ministři Arménie a Ázerbájdžánu budou v USA řešit Karabach, setkají se s ministrem Pompeem

Ministři zahraničí Arménie a Ázerbájdžánu dnes oznámili, že se kvůli bojům na Náhorním Karabachu v pátek setkají ve Washingtonu se šéfem americké diplomacie Mikem Pompeem. O plánované schůzce informovala agentura Reuters. Washington setkání zatím nekomentoval. Z Karabachu jsou navzdory příměří hlášeny další boje.

Z dosavadních informací není jasné, zda se šéfové diplomacií znepřátelených stran setkají s Pompeem zvlášť nebo najednou. Nicméně plánované schůzky naznačují, že Washington se začíná v současném konfliktu na Náhorním Karabachu více angažovat, píše Reuters. Až dosud bylo ve snaze o ukončení nejnovějších bojů v oblasti aktivní zejména Rusko.

Prezident Vladimír Putin si dnes kvůli konfliktu také telefonoval se svým francouzským protějškem, Emmanuelem Macronem. Právě v Rusku se obě země dohodly už dříve tento měsíc na příměří, naposledy klid zbraní začal platit v sobotu, boje však neustaly.

Zdroj: ČTK
Další zprávy