Foto: Aero Vodochody představilo zástupcům světových armád pokračovatele slavného L-39 Albatros

Foto: Aero Vodochody představilo zástupcům světových armád pokračovatele slavného L-39 Albatros
Hlavním cílem bylo pochlubit se letounem L-39SW, který je testovací verzí nástupce slavných letounů, jež budou nosit jméno L-39NG (Next Generation).
Na letiště ve Vodochodech se na letovou ukázku dorazila podívat početná delegace zástupců z dvanácti států.
Kromě toho na tiskové konferenci zazněl z úst bývalého šéfa leteckých sil Libora Štefánika plán na vznik mezinárodního výcvikového centra na výcvik pilotů proudových letadel, kde by právě letoun L-39 měl hrát hlavní roli.
Případní zájemci byli seznámeni se zbrojními a obchodními záměry společnosti Aero Vodochody.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
15. 9. 2016 20:09
Aero Vodochody uspořádalo předváděcí akci pro generály a nákupčí vojenské techniky z 12 zemí z celého světa s cílem pochlubit se novou technikou v plánovaném nástupci slavných podzvukových letounů L-39 Albatros zvaném L-39NG (Next Generation). Akce měla pomoci najít potenciální kupce pro zatím vyvíjená letadla, která by firma ráda začala vyrábět v roce 2018.
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Zdráhalová byla na 1500 metrů patnáctá, další titul má Wüstová

Rychlobruslařka Nikola Zdráhalová si vylepšila na mistrovství světa v Salt Lake City osobní rekord na 1500 metrů a obsadila 15. místo. Pátý titul na této distanci vybojovala favorizovaná Ireen Wüstová z Nizozemska. Martina Sáblíková se po zisku zlata na trojce a stříbra na pětce rozhodla nestartovat.

Sáblíková se po dohodě s trenérem Petrem Novákem odhlásila a šetří síly na závěr sezony. Čeká ji ještě MS ve víceboji v Hamaru a finále Světového poháru v Heerenveenu.

Bilanci Sáblíkové 21 zlatých medailí z MS na jednotlivých tratích i ve víceboji se dnes na jediný titul přiblížila nizozemská rivalka Wüstová. Patnáctistovku vyhrála o 21 setin před ruskou dvojicí Jevgenija Lalenkovová, Jelizaveta Kazelinová.

Zdráhalová si na olympijském oválu v Salt Lake City posunula osobní maximum na 1:54,241 minuty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy