Foto: Aero Vodochody představilo zástupcům světových armád pokračovatele slavného L-39 Albatros

Foto: Aero Vodochody představilo zástupcům světových armád pokračovatele slavného L-39 Albatros
Hlavním cílem bylo pochlubit se letounem L-39SW, který je testovací verzí nástupce slavných letounů, jež budou nosit jméno L-39NG (Next Generation).
Na letiště ve Vodochodech se na letovou ukázku dorazila podívat početná delegace zástupců z dvanácti států.
Kromě toho na tiskové konferenci zazněl z úst bývalého šéfa leteckých sil Libora Štefánika plán na vznik mezinárodního výcvikového centra na výcvik pilotů proudových letadel, kde by právě letoun L-39 měl hrát hlavní roli.
Případní zájemci byli seznámeni se zbrojními a obchodními záměry společnosti Aero Vodochody.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
15. 9. 2016 20:09
Aero Vodochody uspořádalo předváděcí akci pro generály a nákupčí vojenské techniky z 12 zemí z celého světa s cílem pochlubit se novou technikou v plánovaném nástupci slavných podzvukových letounů L-39 Albatros zvaném L-39NG (Next Generation). Akce měla pomoci najít potenciální kupce pro zatím vyvíjená letadla, která by firma ráda začala vyrábět v roce 2018.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

USA a Korea odpálily čtyři rakety v reakci na balistický test KLDR

Armády Koreje a Spojených států dnes ve směru Japonského moře odpálily čtyři rakety země-země. Informovalo o tom jihokorejské ministerstvo obrany. Šlo podle něho o reakci na úterní test, při němž Severní Korea odpálila balistickou střelu, která poprvé od roku 2017 přeletěla japonské území.

Jihokorejský rezort obrany informoval, že jedna z raket se krátce po odpálení zřítila.

Úterní severokorejský test, který byl pátým během deseti dnů, ostře odsoudily jak Spojené státy, tak NATO. USA a Jižní Korea na test reagovaly leteckým cvičením, během něhož jihokorejský bojový letoun F-15K odpálil naváděné bomby na cíl v moři západně od korejského pobřeží. Armáda cvičení označila za "ukázku schopnosti přesného úderu".

V roce 2017, kdy Severní Korea naposledy odpálila raketu přes japonské území, podnikla jen o několik dnů později test atomové zbraně. Někteří analytici tvrdí, že je velmi pravděpodobné, že Pchjongjang koncem měsíce opět vyzkouší jadernou zbraň.

Rezoluce OSN zakazují Severní Koreji provádět zkoušky balistických raket jakéhokoliv doletu, které by byly schopné nést jadernou hlavici.

Zdroj: ČTK
Další zprávy