Kdo škodí Šumavě víc? Kůrovec či politici?

Kdo škodí Šumavě víc? Kůrovec či politici?
Na vrchol vede cesta hospodářů národního parku.
Nikdo sem nesmí, už od rozhodnutí o zřízení přírodního parku to sem láká dřevorubce. Nejraději na harvestoru. Harvestor je víceoperační stroj, který strom kácí, odvětvuje, rozřezá a dříví i uloží.
Divočina se nemusí každému líbit. Staré smrky chutnají lýkožroutu smrkovému, tedy kůrovci.
Smrčina, místo vyhlédnuté pro vysněnou sjezdovku.
Foto: Hnutí Duha
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
4. 5. 2011 9:20

Kvilda - Krotit přírodu v rezervaci, nebo ji nechat na pokoji?

Dvacet let od vzniku Národního parku Šumava se o to vede boj. Nejcennější místa našeho největšího národního parku jsou návštěvníkům nepřístupná, nahlédněte, co se tam právě děje.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Ministr zdravotnictví USA má koronavirus, pozitivní test mu vyšel v Berlíně

Americký ministr zdravotnictví Xavier Becerra, který je na návštěvě Berlína, měl ve středu pozitivní test na koronavirus. Informovala o tom jeho mluvčí.

Ministr je plně naočkovaný proti covidu-19, vykazuje mírné příznaky a bude pokračovat v práci z izolace, uvedla jeho mluvčí. Naposledy byl v Bílém domě před týdnem a nepřišel do rizikového kontaktu s prezidentem Joem Bidenem.

Nyní je ministr v Berlíně, kde se měl ve čtvrtek a v pátek setkat se svými protějšky ze skupiny velkých světových ekonomik G7. Jednání se podle agentury AP budou věnovat ponaučením z pandemie, ochraně zranitelných skupin a neočkovaných před covidem-19 a ulehčení zdravotnickým systémům.

Zdroj: ČTK
Další zprávy