Fotky: Premiér, tenis a Toskánsko. Proměny Marka Dalíka

Fotky: Premiér, tenis a Toskánsko. Proměny Marka Dalíka
Mirek Topolánek v hledišti mnichovské Allianz Arény. Vlevo přítel Marek Dalík.
Podnikatel Roman Janoušek, přítel bývalého pražského primátora Pavla Béma, s Topolánkovým poradcem Markem Dalíkem. Snímek byl pořízen na volebním štábu ODS v červnu 2006.
Marek Dalík v online rozhovoru na Aktuálně.cz v roce 2006.
Před volbami do Poslanecké sněmovny v roce 2006 se Dalík a Topolánek stali terčem antikampaně.
Foto: Vojtěch Marek
Aktuálně.cz Aktuálně.cz
30. 6. 2014 16:40
Lobbista a někdejší pravá ruka expremiéra Mirka Topolánka je obžalován z pokusu o podvod. Podle policie sliboval vliv na armádní zakázku na nákup obrněnců Pandur, ačkoliv jej reálně neměl.

Praha - Ze studenta politologie, který svou kariéru odstartoval na Pražském hradě, se stal nejbližší spolupracovník premiéra Mirka Topolánka.

V pondělí začal Marek Dalík psát další kapitolu ve svém životě. Před Městským soudem v Praze se zpovídal z korupčního jednání.

Obžalován je Dalík za to, že se měl pokusit o podvod, když oklamal zástupce zbrojařské firmy Steyr a chtěl po nich úplatek 484 milionů korun, aby projekt transportérů Pandur pokračoval dál. Dalík u soudu vše popřel.

Připomeňte si ve fotogalerii éru Marka Dalíka a vše, co v pondělí u soudu zaznělo.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Na Aljašce udeřilo zemětřesení, úřady varují před vlnou tsunami

Americké úřady vydaly varování před ničivou vlnou tsunami poté, co Aleutské ostrovy ležící u Aljašky postihlo silné zemětřesení, dosahující podle americké geologické služby síly 7,5 stupně. Oznámily to dnes tiskové agentury.

Výstraha amerického střediska pro varování před tsunami se týká měst Sand Point a Cold Bay na Aleutách a města Kodiak na stejnojmenném ostrově, poznamenala agentura Reuters s tím, že tato města leží v řídce osídlené oblasti.

Epicentrum zemětřesení se nalézalo 94 kilometrů jihovýchodně od Sand Point. Otřesy vycházely z hloubky 41 kilometrů.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Egypťan Bahader je v téměř 75 letech fotbalovým rekordmanem

Egypťan Ezzeldin Bahader byl krátce před 75. narozeninami zapsán do Guinnessovy knihy rekordů jako nejstarší profesionální fotbalista na světě. Podle agentury Reuters získal tento primát po sobotním zápase v egyptské třetí lize, v níž podruhé nastoupil za tým 6th October a znovu odehrál celých 90 minut.

První duel zvládl Bahader v březnu, kdy dokonce skóroval z penalty, a pak na potřebný další start čekal déle, než myslel, protože sportovní svět zastavila pandemie koronaviru. O rekord dědeček šesti vnoučat nyní připravil Izraelce Isaaka Hayika. Ten ještě loni hrál ve věku 73 let, a to jako brankář. Hadaderovi bude pětasedmdesát let 3. listopadu.

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

Spojené arabské emiráty ratifikovaly dohody o normalizaci vztahů s Izraelem

Kabinet Spojených arabských emirátů dnes ratifikoval dohodu o navázání plnohodnotných diplomatických vztahů s Izraelem, kterou zástupci obou zemí podepsali ve Washingtonu v září. Informovala o tom agentura Reuters. Izraelská vláda a parlament dohodu se SAE ratifikovaly minulý týden.

Zdroj: ČTK
Další zprávy