Fotky: Premiér, tenis a Toskánsko. Proměny Marka Dalíka

Fotky: Premiér, tenis a Toskánsko. Proměny Marka Dalíka
Mirek Topolánek v hledišti mnichovské Allianz Arény. Vlevo přítel Marek Dalík.
Podnikatel Roman Janoušek, přítel bývalého pražského primátora Pavla Béma, s Topolánkovým poradcem Markem Dalíkem. Snímek byl pořízen na volebním štábu ODS v červnu 2006.
Marek Dalík v online rozhovoru na Aktuálně.cz v roce 2006.
Před volbami do Poslanecké sněmovny v roce 2006 se Dalík a Topolánek stali terčem antikampaně.
Foto: Vojtěch Marek
Aktuálně.cz Aktuálně.cz
30. 6. 2014 16:40
Lobbista a někdejší pravá ruka expremiéra Mirka Topolánka je obžalován z pokusu o podvod. Podle policie sliboval vliv na armádní zakázku na nákup obrněnců Pandur, ačkoliv jej reálně neměl.

Praha - Ze studenta politologie, který svou kariéru odstartoval na Pražském hradě, se stal nejbližší spolupracovník premiéra Mirka Topolánka.

V pondělí začal Marek Dalík psát další kapitolu ve svém životě. Před Městským soudem v Praze se zpovídal z korupčního jednání.

Obžalován je Dalík za to, že se měl pokusit o podvod, když oklamal zástupce zbrojařské firmy Steyr a chtěl po nich úplatek 484 milionů korun, aby projekt transportérů Pandur pokračoval dál. Dalík u soudu vše popřel.

Připomeňte si ve fotogalerii éru Marka Dalíka a vše, co v pondělí u soudu zaznělo.

 

Právě se děje

před 23 minutami

Exploze kyslíkové nádoby při opravě bojleru poškodila dům nedaleko velvyslanectví ČR v Moskvě

Exploze kyslíkové tlakové nádoby dnes poškodila dům v centru Moskvy, který se nachází v bezprostřední blízkosti českého a slovenského velvyslanectví. Výbuch si vyžádal několik zraněných, uvedla ruská média s odvoláním na záchranáře. Podle mluvčího ambasády ČR jsou všichni pracovníci úřadu v pořádku. Záchranáři zprvu pátrali po desítce pohřešovaných osob, ale všichni o sobě dali brzo vědět, uvedla televize Rossija 24.

Exploze, která podle TASS nastala při opravě bojleru, poškodila desáté patro budovy stojící naproti velvyslanectví Slovenské republiky a vzdálené asi 150 metrů od české ambasády. "S velvyslanectvím je vše v pořádku, všichni pracovníci jsou v pořádku, budova nijak neutrpěla," ujistila slovenská ambasáda podle TASS.

Zdroj: ČTK
před 36 minutami

Zdravotní stav Borise Johnsona se zlepšuje, už není na jednotce intenzivní péče

Britský premiér Boris Johnson nakažený koronavirem byl dnes večer v londýnské nemocnici po třech dnech na jednotce intenzivní péče přesunut zpět na běžné lůžkové oddělení. V prohlášení to oznámila kancelář předsedy vlády, která předtím informovala, že zdravotní stav Johnsona se zlepšuje. Lékaři budou jeho boj s nemocí covid-19 nadále bedlivě sledovat. Britská média předtím spekulovala, že k práci se možná lídr Konzervativní strany vrátí až za několik měsíců.

"Premiér byl dnes večer přesunut z jednotky intenzivní péče zpět na lůžkové oddělení. Tam bude během rané fáze rekonvalescence pečlivě monitorován," oznámil mluvčí Johnsonova úřadu. Stručné prohlášení dále uvádí, že ministerský předseda má "nesmírně dobrou náladu".

Johnson je v nemocnici v centru Londýna od nedělního večera. Převezli jej tam poté, co se více než týden potýkal s kašlem a horečkami v důsledku nákazy koronavirem. V pondělí odpoledne se 55letému politikovi přitížilo, načež byl přesunut na JIP. Na plicní ventilátor napojen nebyl, s dýcháním mu ovšem pomáhala kyslíková terapie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy