Fotky: Jezdí tiše. Může si Praha dovolit elektrobus?

Fotky: Jezdí tiše. Může si Praha dovolit elektrobus?
Před pražským magistrátem zaparkoval autobus.
Není to autobus ledajaký, jezdí na elektřinu.
Praha si ho vypůjčila od vídeňského dopravního podniku.
Chce si vyzkoušet, jestli v Praze obstojí ekologický provoz.
Foto: Vojtěch Marek
Vojtěch Marek Vojtěch Marek
21. 1. 2014 16:30
Dopravní podnik vyzkouší elektrobus na lince Bořislavka - Poliklinika Petřiny

Praha si od vídeňského dopravního podniku vypůjčila elektrobus Siemens-Rampini. Zda je tento vůz vhodný pro provoz v Praze, bude dopravní podnik v následujícím týdnu testovat na lince Bořislavka - Poliklinika Petřiny.

 

Právě se děje

před 22 minutami

Chorý se za Waregem trefil potřetí ve čtyřech zápasech

Fotbalista Tomáš Chorý vstřelil v belgické lize třetí gól v posledních čtyřech zápasech. V utkání 14. kola pomohl český útočník Waregemu k výhře 3:0 na hřišti Gentu, čtvrtečního soupeře Liberce v základní skupině Evropské ligy.

Chorý je s třemi brankami druhým nejlepším střelcem 14. týmu tabulky. Jeho moment přišel v 37. minutě, kdy zvýšil na 2:0. Utkání ale nedohrál, v 71. minutě byl střídán.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Basketbalisté podlehli Dánsku a potřetí za sebou neuspěli

Čeští basketbalisté podlehli v kvalifikaci mistrovství Evropy ve Vilniusu Dánsku 90:91 a připsali si třetí porážku za sebou. Dánové oplatili výběru trenéra Ronena Ginzburga únorovou prohru z Pardubic 71:75 a po úvodních dvou neúspěších zvítězili podruhé za sebou. Radovali se především díky výkonu Gabriela Lundberga, který nastřílel 38 bodů.

Nejlepší střelcem českého týmu byl s 24 body pivot Martin Peterka, který si připsal i osm doskoků a dvě asistence. Sekundu před koncem měl možnost dát vítězný koš, ale trojkový pokus neproměnil.

Zbývající zápasy kvalifikace o šampionát v roce 2022, na kterém mají čeští reprezentanti díky pořádání jedné ze skupin v Praze účast jistou, čekají Ginzburgův výběr v únoru proti Litvě a Belgii.

Zdroj: ČTK
Další zprávy