Fotky: Dánské prázdniny v Praze

Fotky: Dánské prázdniny v Praze
Václavské náměstí kolem jedenácté hodiny. Praha právě úpí pod nájezdem krvelačných Dánů, kteří zničí vše, co jim pod ruku přijde.
Vydávám se je hledat. Zatím však shledávám Václavák beze změn. Staré, dobré, špinavé náměstí a prázdné lahve od alkoholu.
Slyším první řev a vydávám se za hlučnou skupinkou. Se zklamáním ale zjišťuji, že se jedná o maturanty vracející se z plesu.
Cestovní kancelář, která zájezdy dánských studentů organizuje, zve do klubu Duplex. Mířím tedy tam.
Foto: Vojtěch Marek
Vojtěch Marek Vojtěch Marek
12. 2. 2014 16:15
Fotoreportáž z noční Prahy, kde policie střeží dánské studenty na prázdninách.

Do Prahy dorazili dánští teenageři. Městská policie hlavního města Prahy je na nohou, Pražané zamykají ženy a děti... Takový dojem aspoň zprostředkovává zpravodajství posledních dnů.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 5 minutami

Policie hledá muže, který na ulici v německém Espelkampu zastřelil dva lidi

Dnešní střelba ve městě Espelkamp v západoněmecké spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko si vyžádala dva mrtvé. Pachatel je na útěku, sdělil agentuře DPA mluvčí policie v Bielefeldu. Podle deníku Bild policie předpokládá, že jde o čin šíleného střelce. Stanice Deutsche Welle uvádí, že policie zatím vylučuje spekulace o terorismu.

Bild uvedl, že se střílelo dopoledne v centru města, které má přibližně 25 000 obyvatel. Německá média nejprve informovala o jednom mrtvém a jednom těžce zraněném. Později policie podle zpravodajské televize n-tv oznámila, že při střelbě zemřel druhý člověk. Na místo byli vysláni příslušníci speciální policejní zásahové jednotky SEK.

Oběťmi střelby jsou muž a žena, uvedla policie. Z jejích informací vyplývá, že se střílelo v jednom z domů a také před ním. Podle regionálního deníku Westfalen-Blatt se do pátrání po podezřelém zapojili policisté z celého regionu.

Policie podezřívá z činu 52letého muže z Dolního Saska. Tvrdí, že veřejnosti nebezpečí nehrozí. "Policie má operační situaci plně pod kontrolou, ve službě je mnoho příslušníků," uvedla mluvčí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy