Hořelo v bytě fotbalisty Sparty Litsingiho, požár omylem založila jeho přítelkyně

26. 9. 2015 17:18
Kvůli plamenům v bytě patřícím fotbalistovi pražské Sparty Francisi Litsingimu ve třetím patře domu v pražských Dejvicích muselo být evakuováno pět lidí. Podle prvních poznatků hasičů, kteří požár likvidovali, byl oheň založen úmyslně, a proto informovali policii. Později se ale ukázalo, že požár nejspíš omylem založila Litsingiho přítelkyně.
Francis Litsingi je nyní hráčem pražské Sparty.
Francis Litsingi je nyní hráčem pražské Sparty. | Foto: Milan Kammermayer

Praha - V nemocnici na preventivním vyšetření skončil dnes dopoledne fotbalista pražské Sparty Francis Litsingi i se svojí přítelkyní. Záchranáři je odvezli po požáru jejich bytu v pražských Dejvicích.

Hasiči se původně domnívali, že jde o úmyslně založený požár, nakonec se však ukázalo, že nešťastnou událost zavinila hráčova přítelkyně.

"Požár byl nahlášen dnes ráno v 9.20 a dvě jednotky ho hasily vodním proudem až do 9.40," informovala Aktuálně.cz mluvčí pražských hasičů Pavlína Adamcová.

Během hašení museli být z domu, kromě zmíněného páru, evakuováni tři lidé.  Škoda činí 300 000 korun.

V průběhu odpoledne policisté, kteří případ převzali, vyslechli hráčovu přítelkyni. "Ta při výslechu uvedla, že se v bytě snažila spálit nějaké dokumenty. Během toho však začaly hořet i plastové desky, které v šoku odhodila na zem. Ve snaze o uhašení pak plameny rozšířila téměř po celém bytě," uvedla mluvčí pražské policie Iveta Martínková.

 

Právě se děje

Další zprávy