reklama
 
 

Fotbalista Pavel Nedvěd zřejmě dostane státní vyznamenání

1. 9. 2015 19:15
Prezident Miloš Zeman mu cestou do Číny řekl, ať si udělá čas na 28. října.

Praha - Fotbalista Pavel Nedvěd zřejmě dostane státní vyznamenání. Prezident Miloš Zeman mu v úterý v letadle cestou na návštěvu Číny řekl, aby si udělal čas na 28. října. Nedvěda, který je držitelem Zlatého míče, na vyznamenání opakovaně nominuje Senát. Prezident vyznamenání uděluje právě v den výročí vzniku Československa.

Zeman odletěl na pětidenní návštěvu Číny v úterý vpodvečer. Bývalý kapitán české fotbalové reprezentace Nedvěd, který nyní patří do vedení italského klubu Juventus Turín, s prezidentem do Číny cestuje, protože tam chce založit fotbalovou školu.

Senát navrhl na státní vyznamenání Nedvěda mezi jinými celkem 37 osobnostmi koncem července. Opakovaně senátoři prezidentovi doporučují vyznamenat vedle Nedvěda třeba básníka Jiřího Žáčka, kardiologa Jana Pirka, imunoložku Blanku Říhovou a mnohé válečné veterány.

Někteří čeští sportovci v minulosti dostali od prezidenta republiky medaili Za zásluhy. Patří mezi ně tenistka Martina Navrátilová, hokejisté Dominik Hašek a Jaromír Jágr, atleti Emil Zátopek a Jan Železný nebo žokej Josef Váňa. Z fotbalistů byli takto vyznamenáni Josef Masopust a Antonín Panenka.

autor: ČTK | 1. 9. 2015 19:15

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama