Fischer prohrál se státem soud o odškodné za boeingy

Domácí Domácí
30. 3. 2010 7:30
Letadla několik let chátrala na ruzyňském letišti
Foto: Ondřej Besperát

Praha - Václav Fischer nezíská od státu 334 milionů korun jako názradu za dva konkurzem zablokované boeingy.

Městský soud v Praze totiž potvrdil loňské rozhodnutí obvodního soudu a žalobu německé společnosti Aircraftleasing Meier und Fischer (AMF), ve které má Fischer většinový podíl, na náhradu ušlého nájemného zamítl.

Informovala o tom Mladá fronta Dnes.

"Žalobce může podat maximálně k Nejvyššímu soudu České republiky dovolání, ale pouze za předpokladů, že tento soud posoudí věc jako právně významnou," vysvětlil deníku Leoš Mynařík z ministerstva spravedlnosti.

Letadla se ocitla nejprve v konkurzní podstatě při konkurzu na Fischerův osobní majetek. Ten však soud zrušil. Pak se stroje objevily v konkurzní podstatě Charter Air (bývalý Fischer Air). Podle leteckého rejstříku však stroje stále patří společnosti AMF.

Přes tři roky letadla chátrala na Ruzyni a nelétala. Odvolání společnosti AMF řešil stejný soud, který na Fischera a Charter Air konkurz vyhlásil.

Fischer se k rozhodnutí nevyjádřil. "Předpokládám, že v tom řízení budeme nějak pokračovat," řekl jeho advokát Josef Černohlávek. Možností je ústavní stížnost.

Boeingy prodal na konci ledna správce konkurzní podstaty Charter Air Antonín Janák americké společnosti AerSale za 2,125 milionů dolaru v dražbě. "Už za ně zaplatili," potvrdil novinám Janák. Firma teď řeší, jak je dostat z Prahy. Stroje totiž mají vypršelé všechny prohlídky a jsou ve velmi špatném stavu.

 

Právě se děje

před 12 minutami

Na Aljašce udeřilo zemětřesení, úřady varují před vlnou tsunami

Americké úřady vydaly varování před ničivou vlnou tsunami poté, co Aleutské ostrovy ležící u Aljašky postihlo silné zemětřesení, dosahující podle americké geologické služby síly 7,5 stupně. Oznámily to dnes tiskové agentury.

Výstraha amerického střediska pro varování před tsunami se týká měst Sand Point a Cold Bay na Aleutách a města Kodiak na stejnojmenném ostrově, poznamenala agentura Reuters s tím, že tato města leží v řídce osídlené oblasti.

Epicentrum zemětřesení se nalézalo 94 kilometrů jihovýchodně od Sand Point. Otřesy vycházely z hloubky 41 kilometrů.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Egypťan Bahader je v téměř 75 letech fotbalovým rekordmanem

Egypťan Ezzeldin Bahader byl krátce před 75. narozeninami zapsán do Guinnessovy knihy rekordů jako nejstarší profesionální fotbalista na světě. Podle agentury Reuters získal tento primát po sobotním zápase v egyptské třetí lize, v níž podruhé nastoupil za tým 6th October a znovu odehrál celých 90 minut.

První duel zvládl Bahader v březnu, kdy dokonce skóroval z penalty, a pak na potřebný další start čekal déle, než myslel, protože sportovní svět zastavila pandemie koronaviru. O rekord dědeček šesti vnoučat nyní připravil Izraelce Isaaka Hayika. Ten ještě loni hrál ve věku 73 let, a to jako brankář. Hadaderovi bude pětasedmdesát let 3. listopadu.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Spojené arabské emiráty ratifikovaly dohody o normalizaci vztahů s Izraelem

Kabinet Spojených arabských emirátů dnes ratifikoval dohodu o navázání plnohodnotných diplomatických vztahů s Izraelem, kterou zástupci obou zemí podepsali ve Washingtonu v září. Informovala o tom agentura Reuters. Izraelská vláda a parlament dohodu se SAE ratifikovaly minulý týden.

Zdroj: ČTK
Další zprávy