Fischer prohrál se státem soud o odškodné za boeingy

Domácí Domácí
30. 3. 2010 7:30
Letadla několik let chátrala na ruzyňském letišti
Foto: Ondřej Besperát

Praha - Václav Fischer nezíská od státu 334 milionů korun jako názradu za dva konkurzem zablokované boeingy.

Městský soud v Praze totiž potvrdil loňské rozhodnutí obvodního soudu a žalobu německé společnosti Aircraftleasing Meier und Fischer (AMF), ve které má Fischer většinový podíl, na náhradu ušlého nájemného zamítl.

Informovala o tom Mladá fronta Dnes.

"Žalobce může podat maximálně k Nejvyššímu soudu České republiky dovolání, ale pouze za předpokladů, že tento soud posoudí věc jako právně významnou," vysvětlil deníku Leoš Mynařík z ministerstva spravedlnosti.

Letadla se ocitla nejprve v konkurzní podstatě při konkurzu na Fischerův osobní majetek. Ten však soud zrušil. Pak se stroje objevily v konkurzní podstatě Charter Air (bývalý Fischer Air). Podle leteckého rejstříku však stroje stále patří společnosti AMF.

Přes tři roky letadla chátrala na Ruzyni a nelétala. Odvolání společnosti AMF řešil stejný soud, který na Fischera a Charter Air konkurz vyhlásil.

Fischer se k rozhodnutí nevyjádřil. "Předpokládám, že v tom řízení budeme nějak pokračovat," řekl jeho advokát Josef Černohlávek. Možností je ústavní stížnost.

Boeingy prodal na konci ledna správce konkurzní podstaty Charter Air Antonín Janák americké společnosti AerSale za 2,125 milionů dolaru v dražbě. "Už za ně zaplatili," potvrdil novinám Janák. Firma teď řeší, jak je dostat z Prahy. Stroje totiž mají vypršelé všechny prohlídky a jsou ve velmi špatném stavu.

 

Právě se děje

před 13 minutami

Kapela Green Day nebo raper Stormzy kvůli koronaviru ruší asijské turné

Americká rocková kapela Green Day, která 19. června vystoupí na královéhradeckém festivalu Rock for People, v pátek zrušila asijské turné kvůli obavám z šíření koronaviru a omezení cestování i hromadných akcí. V Singapuru, Bangkoku, Tchaj-peji, Hongkongu, Soulu nebo Tokiu měla sestava vystoupit začátkem března předtím, než v květnu přejede do Evropy. "Víme, že je to otrava, a na vás všechny se těšíme. Lístky ale nevyhazujte, brzy oznámíme nová data koncertů," slibují Green Day. Kvůli koronaviru už koncerty v Asii odřekli také celosvětově úspěšný korejský boyband BTS, americký R&B zpěvák Khalid nebo britský raper Stormzy. Ten příští středu 4. března vystoupí v pražské Malé sportovní hale.

Zdroj: Reuters
před 1 hodinou

Trump nominoval do čela amerických rozvědek opět Johna Ratcliffea

Americký prezident Donald Trump nominoval do funkce šéfa amerických tajných služeb (DNI) znovu republikánského kongresmana Johna Ratcliffea, kritizovaného pro nedostatek zkušeností. Šéf Bílého domu svou volbu oznámil v noci na sobotu na twitteru.

Trump nominoval Ratcliffea do čela amerického civilního a vojenského špionážního aparátu již koncem července. Počátkem srpna však nominaci stáhl poté, co americká média a politici kritizovali Ratcliffeovy malé zkušenosti v oblasti tajných služeb.

Další zprávy