reklama
 
 

Filip bude znovu kandidovat na předsedu KSČM. Po neúspěchu ve volbách přitom oznámil odchod

27. 2. 2018 13:49
Strana získala v loňských volbách do sněmovny 7,76 procenta hlasů. Kvůli tomuto výsledku se strana následně rozhodla svolat na duben mimořádný sjezd, kde bude volit celé nové vedení.

Praha - Předseda KSČM  Vojtěch Filip se rozhodl, že bude na dubnovém sjezdu strany znovu obhajovat funkci. Informovala o tom Česká televize. Po loňských říjnových sněmovních volbách, kde komunisté dosáhli svého nejhoršího výsledku, přitom Filip řekl, že se o pozici šéfa strany už nebude ucházet.

Strana získala v loňských volbách do sněmovny 7,76 procenta hlasů. Kvůli tomuto výsledku se strana následně rozhodla svolat na duben mimořádný sjezd, kde bude volit celé nové vedení. Po tehdejší diskusi ústředního výboru, během které vedení strany hledalo příčiny volebního neúspěchu, dlouholetý předseda KSČM Filip oznámil, že nebude obhajovat svou funkci. Své rozhodnutí tehdy komentoval tím, že je nejdéle sloužícím předsedou politické strany a podle jeho soudu i obměna může leccos přinést.

Filip, považovaný za pragmatického politika, do nejvyšší stranické funkce nastoupil po rezignaci dlouholetého šéfa komunistů Miroslava Grebeníčka, který strávil v čele KSČM od června 1993 do října 2005. Pod Filipovým vedením se komunisté vždy dostali do sněmovny, před pěti lety dosáhli druhého nejlepšího polistopadového výsledku, když získali 33 poslanců. Vůbec nejúspěšnější strana byla v roce 2002, kdy za ní do poslaneckých lavic zasedlo 41 poslanců.

autor: ČTK | 27. 2. 2018 13:49

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama