Takhle může vypadat nová vláda Petra Fialy. Nad dvěma křesly jsou ještě otazníky

Radek Bartoníček jkr Radek Bartoníček, jkr
Aktualizováno 25. 11. 2021 10:23
Lídr koalice Spolu a budoucí premiér Petr Fiala představil v polovině listopadu složení své vlády. Prezident Miloš Zeman řekl, že výhrady má k jednomu kandidátovi. Předpokládá se, že jde o Jana Lipavského (Piráti). Nominace se později kvůli pochybnostem o svém dřívějším podnikání vzdal kandidát na ministra průmyslu a obchodu Věslav Michalik (STAN). Starostové nyní hledají za něj náhradu.
ODS STAN KDU-ČSL TOP 09 Piráti
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Italská pobřežní stráž zachránila z lodi 244 migrantů, včetně novorozence

Italská pobřežní stráž zachránila v noci na neděli z lodi blízko pobřeží Kalábrie 244 migrantů, včetně novorozence. Informovala o tom agentura Reuters. Z celkového počtu zachráněných je 41 nezletilých. Je mezi nimi i dítě, které se v sobotu narodilo přímo na lodi.

Itálie v posledních týdnech zažívá nárůst počtu migrantů, kteří připlouvají na lodích. Nejnovější případ zřejmě zvýší tlak na vládu premiéra Maria Draghiho, aby zajistila dohodu s partnery z Evropské unie o tom, jak se s přílivem migrantů vypořádat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy