Fiala: Nenávistné příspěvky v Okamurově diskusi o redaktorce ČRo měly poškodit SPD

ČTK ČTK
26. 6. 2019 11:39
Za nenávistnými příspěvky v diskusi pod vyjádřením předsedy SPD Tomia Okamury k práci redaktorky Českého rozhlasu z minulého týdne stojí podle místopředsedy hnutí Radima Fialy snaha poškodit SPD. "Adresy jsou naprosto umělé, úplně nové," uvedl na tiskové konferenci. Je proto rád za avizované vyšetřování policií. Okamura se dnes nevyjádřil k dotazu, zda se redaktorce omluví. Naopak zopakoval, že Český rozhlas zkresluje jeho výroky. SPD se proto obrátilo na radu tohoto veřejnoprávního média a požádalo o omluvu.
Tomio Okamura a Radim Fiala (SPD)
Tomio Okamura a Radim Fiala (SPD) | Foto: Jakub Plíhal

Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) minulý týden uvedl, že nenávistnými výroky pod příspěvkem Okamury na jeho facebooku se bude zabývat policie. "Nás policie nekontaktovala," uvedl Okamura. Fiala dodal, že přímo ve vyjádření Okamury žádný nenávistný obsah není. V diskusi se pak podle něj objevily úplně nové adresy, což ukazuje na to, že tam někdo přispíval, aby poškodil hnutí.

SPD podle Okamury předalo policii komentáře, které vyzývaly k likvidaci jeho osoby.

Spor mezi Okamurou a Českým rozhlasem před týdnem vyvolala nespokojenost předsedy SPD s dotazy, které se týkaly případu znásilnění na Litoměřicku. Ředitel ČRo René Zavoral označil Okamurovo vyjádření na sociální síti za útok na podstatu Českého rozhlasu jako veřejnoprávního média a porušení demokratických principů, na kterých stojí společnost, a zastal se práce svých podřízených.

Video: Okamura podněcuje k nenávisti, útočí na Český rozhlas, nenávistné posty nemaže, říká Klíma

Okamurům příspěvek je útok na Český rozhlas a veřejnoprávní média. Politik by neměl poskytovat prostor pro příspěvky, které podněcují k nenávisti | Video: Daniela Drtinová
 

Právě se děje

Další zprávy