Festival homosexuálů odstartoval noční párty a karnevalem

Festival homosexuálů odstartoval noční párty a karnevalem
Mezi prvními byl na místě Vláďa s přáteli. Chystá se i na sobotní průvod.
Krátce po začátku v 21:00 byl klub ještě poloprázdný, a tak byl čas na poslední úpravy interiéru.
K účasti v průvodu nabádalo i zrcadlo: Barevné oblečení, vlajky s sebou!
Barmani vyrazí na pochod hrdosti v alegorickém voze.
Foto: Markéta Šrajbrová
Markéta Šrajbrová Markéta Šrajbrová
11. 8. 2011 7:02

Praha - V Praze oficiálně začal festival sexuálních menšin Prague Pride. Pětidenní přehlídka s koncerty, diskusemi i večírky vyvrcholí v sobotu vůbec prvním pražským "průvodem hrdosti". Ve středu - v první den akce - bylo na programu cvičení jógy, setkání gayů či karnevalová party. Původně plánovaný večírek naháčů organizátoři z bezpečnostních důvodů zrušili. Podle policie totiž právě on mohl představovat nebezpečí výpadů.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Při střetech se squattery v Berlíně bylo zraněno 60 policistů

Okolo 60 policistů v Berlíně ve středu utrpělo zranění při střetech se squattery, kteří se snažili zabránit požární inspekci v činžovním domě, jenž okupují. Budova v Rižské ulici 94 (Rigaer Strasse) ve čtvrti Friedrichshain patří k nejznámějším squatům v Berlíně.

Policie se snažila oblast zabezpečit před protipožární inspekcí plánovanou na čtvrtek. Asi 200 zamaskovaných lidí házelo po policistech kamení a petardy, na ulicích postavili barikády a zapálili je. Policisté oheň hasili pomocí vodních děl a zátarasy rozrazili obrněnými vozidly. Squatteři také zatarasili tramvajové koleje.

Německá média uvádějí, že squatteři a jejich stoupenci se už delší čas snaží zabránit tomu, aby majitel nechal v domě provést protipožární inspekci. Jeho i policii podezřívají, že ho chtějí prohlásit za neobyvatelný a následně nechat vyklidit.

Deník Die Welt na svých internetových stránkách uvádí, že dům v Rigaer Strasse 94 je považován za jeden z posledních symbolů krajně levicové scény v Berlíně. Do budovy se stahují výtržníci, kteří při různých demonstracích útočí na policisty. Lidé, kteří dům okupují, do něho už dlouho znemožňují přístup majiteli, policii i příslušným úřadům.

Zdroj: ČTK
Další zprávy