Falešné inspektorky ČOI udělily 10 tisíc pokuty

ČTK ČTK
10. 12. 2012 10:25
Peníze vylákaly z jihomoravské podnikatelky, poškozených může být více
Inspektoři ČOI u sebe nosí takovýto průkaz.
Inspektoři ČOI u sebe nosí takovýto průkaz. | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Česká obchodní inspekce varuje majitele a provozovatele obchodů před falešnými inspektory, kteří se vydávají za kontrolní pracovníky neexistujícího "Českého obchodního institutu".

Jejich obětí se nedávno stala jihomoravská podnikatelka, která údajným inspektorkám zaplatila na místě pokutu 10 tisíc korun. Poškozených však může být více, uvedla ČOI.

"Na podvodnice, vydávající se za inspektorky, upozornil Českou obchodní inspekci starosta jedné jihomoravské obce svým dotazem, zda byla v této obci nařízena kontrola ČOI. Po ověření všech jeho informací bylo vyloučeno, že se mohlo jednat o inspektorky ČOI," uvedla mluvčí inspekce Miloslava Fléglová.

Ženy se prokázaly průkazkami neexistujícího "Českého obchodního institutu" a zajímaly se o estetiku a hygienu prodeje. "Ani jedno z těchto kritérií není předmětem kontrol České obchodní inspekce," dodala Fléglová.

ČOI proto všem podnikatelům doporučuje, aby si při jakémkoliv podezření vždy ověřili identitu kontrolních pracovníků přímo na místně příslušném inspektorátu inspekce, kde totožnost kontrolujících podnikateli potvrdí. V opačném případě doporučuje Fléglová přivolat policii.

Telefonické kontakty na jednotlivé oblastní inspektoráty České obchodní inspekce jsou k dispozici na webových stránkách úřadu.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 30 minutami

Na D6 u Sokolova havarovala dodávka a osobní auto, doprava je obnovena

Vážná dopravní nehoda omezila ve čtvrtek ráno dopravu na dálnici D6 u Sokolova. Při střetu osobního auta s dodávkou se čtyři lidé zranili, jeden z nich těžce. Doprava ve směru na Karlovy Vary byla krátce po nehodě obnovena, ve směru na Cheb byla silnice uzavřena do 11:15.

Nehoda se stala před 7:00. "Kvůli těžce zraněné osobě byl povolán vrtulník záchranné služby," doplnil krajský policejní mluvčí Jakub Kopřiva.

Na dálnici ve směru na Cheb se tvořily dopoledne až dvoukilometrové kolony, doprava se odkláněla už na odbočku na Loket a na východní obchvat Sokolova.

Zdroj: ČTK
Další zprávy