reklama
 
 

Extremisté mobilizují videem. Chystají se na gaye

26. 6. 2008 19:35
Chtějí narušit brněnskou Queer Parade

Praha - Ilegální extremistické uskupení Národní vyzývá své stoupence, aby přišli na sobotní pochod gayů a lesbiček ulicemi Brna a dali najevo svůj odpor k homosexuální menšině.

Brněnskou Queer Parade zaštítila ministryně pro lidská práva Džamila Stehlíková. Extremisté chtějí akci narušit. Na svém webu zveřejnili provokační a xenofobní videopozvánku.

Pochod Queer Parade je první akcí svého druhu v Česku. Ve světě mají podobné akce mnohaletou tradici. První se konala v USA již v roce 1970. "Chceme, aby se k této tradici připojila také Česká republika", říká tisková mluvčí projektu Andrea Jochmanová.

Queer Parade se uskuteční tuto sobotu 28. června ve 13 hodin na náměstí Svobody. O hodinu později se vydá na cestu průvod.

Čtěte více: Brnem projde první průvod homosexuálů v Česku

Na něj se chystají i odpůrci homosexuálů z řad neonacistické organizace Národní odpor. "Ukažme společně těmto sexuálním deviantům, kam až sahá naše trpělivost a tolerance vůči jejich požadavkům," stojí v pozvánce na kontraakci.

K ní Národní odpor na své webové stránky umístil i xenofobní videopozvánku. Na videu se střídají fotografie líbajících se homosexuálních párů a záběry z lynčování homosexuálů ve východoevropských zemích. "Srbsko a Rusko se jim postavilo. A co my," ptají se extremisté.

Další informace: Extremisté vyrukují na gaye a lesby. Policie zasáhne

Na přítomnost členů Národního odporu a případné střety s účastníky průvodu homosexuálů se připravuje i republiková a městská policie.

"Na sobotu se chystáme dá se říci již několik týdnů a myslím, že jsme připravení," říká mluvčí PČR Andrea Procházková. Nechce ale prozradit, jaká bezpečnostní opatření budou policisté přijímat a kolik se jich celé akce zúčastní.

autor: Jakub Antoš | 26. 6. 2008 19:35

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama