Exposlanec Chaloupka prezidentskou kandidaturu vzdal. Končíme, spadla ze mě zátěž, říká

Michael Švec Michael Švec
6. 11. 2017 14:04
Jeden z ohlášených prezidentských kandidátů Otto Chaloupka se boje o Hrad nezúčastní. "Končíme, podpisy nemáme, spadla ze mě zátěž a budu dál žít svůj život," řekl někdejší poslanec Věcí veřejných Aktuálně.cz. "Hlavně aby prezident nebyl proruský jako ten stávající, uvidíme, co bude dál," dodal. Chaloupka, který byl dříve odsouzen k podmíněnému trestu za podněcování k nenávisti vůči Romům, minulý týden serveru iDnes.cz řekl, že sehnal potřebné podpisy 20 poslanců končící sněmovny, nestihl je ale odevzdat včas ministerstvu vnitra. Podpisové archy vnitru zatím dodalo devět kandidátů včetně současného prezidenta Miloše Zemana. Podpisy senátorů navíc sehnal i bývalý premiér Mirek Topolánek.
Foto: Aktuálně.cz
 

Právě se děje

před 20 minutami

Baseballisté skončili na ME pátí a zahrají si o OH v Tokiu

Čeští baseballisté obsadili na mistrovství Evropy páté místo a zahrají si o olympijské hry v Tokiu 2020. Reprezentace dnes v utkání o pátou příčku, která jako poslední zajišťovala postup do kvalifikace, zdolala díky homerunům Martinů Červenky a Schneidera v Bonnu domácí Německo 4:3.

 

Baseballisté porazili Německo už v závěrečném utkání ve skupině (10:6) a zvládli i druhý zápas se stejným soupeřem. Domácí se radovali z dvoubodového vedení po druhé směně, ale ve třetí se při dvou obsazených metách opřel do míče jediný český hráč působící v USA Červenka, poslal jej za hrazení a otočil na 3:2.

 

Na začátku šesté směny se povedlo Němcům srovnat, ale svým třetím homerunem v turnaji získal vítězný bod Schneider, který se vzápětí zaskvěl i v obraně. V deváté směně soupeř obsadil všechny mety bez autu, ale česká spojka chytila těžký odpal a týmu se v jedné rozehře povedlo zahrát dvojaut a zabránit bodu. Schneider zápas také ukončil, chytil snadný míč ze vzduchu a odstartoval českou radost.

 

Na nadhozu se šest směn držel Marek Minařík. Od sedmé zápas bez bodu dokončil a těžkou situaci v závěru zvládl levoruký Jan Novák.

 

Evropsko-africká olympijská kvalifikace začne ve středu v Boloni a Palermu. Účast v Tokiu si zajistí vítěz, druhý tým bude mít šanci hrát o olympiádu příští rok v závěrečné kvalifikaci na Tchaj-wanu.

 

Účastníky olympijské kvalifikace s českým týmem budou Nizozemsko, Itálie, Izrael, Španělsko a Jihoafrická republika.

Další zprávy