Exposlanec Chaloupka prezidentskou kandidaturu vzdal. Končíme, spadla ze mě zátěž, říká

Michael Švec Michael Švec
6. 11. 2017 14:04
Jeden z ohlášených prezidentských kandidátů Otto Chaloupka se boje o Hrad nezúčastní. "Končíme, podpisy nemáme, spadla ze mě zátěž a budu dál žít svůj život," řekl někdejší poslanec Věcí veřejných Aktuálně.cz. "Hlavně aby prezident nebyl proruský jako ten stávající, uvidíme, co bude dál," dodal. Chaloupka, který byl dříve odsouzen k podmíněnému trestu za podněcování k nenávisti vůči Romům, minulý týden serveru iDnes.cz řekl, že sehnal potřebné podpisy 20 poslanců končící sněmovny, nestihl je ale odevzdat včas ministerstvu vnitra. Podpisové archy vnitru zatím dodalo devět kandidátů včetně současného prezidenta Miloše Zemana. Podpisy senátorů navíc sehnal i bývalý premiér Mirek Topolánek.
Foto: Aktuálně.cz
 

Právě se děje

Aktualizováno před 10 minutami

V německém Rot am See se střílelo, podle médií zemřelo šest lidí

Nejméně šest lidí zahynulo při střelbě ve městě Rot am See na jihozápadě Německa. Informoval o tom portál Focus. Policie počet obětí neupřesnila, uvedla jen, že jsou zranění a zřejmě i mrtví. Sdělila také, že zadržela člověka, kterého z činu podezírá. Dodala, že podle prvních poznatků se případ zřejmě týká vztahových problémů.

Rot am See leží na poloviční cestě mezi Norimberkem a Stuttgartem.

Zdroj: ČTK
před 46 minutami

Česká diplomacie bude s Čínou řešit zrušení přímé linky mezi Prahou a Pekingem

Český velvyslanec v Pekingu bude s čínskou stranou řešit příčinu zrušení přímé linky mezi hlavními městy obou zemí. Informuje o tom Deník N. "Ministr zahraniční pověřil českého velvyslance v Pekingu, aby u čínských partnerů zjistil příčinu pozastavení prodeje letenek na přímý let Peking-Praha," řekla deníku mluvčí ministerstva zahraničí Zuzana Štíchová. 

Zdroj: Domácí
Další zprávy