EXPO 2010: S tímhle se Češi představí světu

EXPO 2010: S tímhle se Češi představí světu
Netradiční pavilon, jehož zdi pokrývá mapa pražského Starého města. Vyberte si sami, zda vypadá lépe v noci v noci...
...nebo ve dne.
Návštěvníci se budou moci osvěžit ve futuristické restauraci.
Hokej...
Foto: Oficiální web českého pavilonu
17. 8. 2009 13:48

Do startu Všeobecné světové výstavy EXPO 2010 zbývá zhruba osm měsíců. Pilně se na něj připravují i Češi. Podívejte se, s čím se chtějí ukázat před celým světem.

 

Právě se děje

před 46 minutami

Evropská komise podle Havlíčka odblokovala 18 miliard korun na projekty programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost

Evropská komise podle vicepremiéra a ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO) odblokovala 18 miliard korun, které zadržovala na projekty v problémovém Operačním programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost. EK platby pozastavila loni na jaře kvůli vysoké chybovosti. Podle vicepremiéra není jasné, kdy peníze proplatí.

"Před chvílí přišla esemeska, že byl dnes odpoledne odblokován ten zadržovaný peníz, těch 18 miliard korun," uvedl Havlíček. Jeho úřad prý čtyři měsíce vše dokládal unijním auditorům, kteří nakonec žádnou chybu neobjevili. "O nic nepřijdeme v tuto chvíli. Teď je jenom otázka, kdy nám ty peníze pošlou," uvedl Havlíček.

Peníze už ministerstvo průmyslu a obchodu dalo firmám, které o ně žádaly pro své projekty z problémového programu. Projekty se často uskutečňují po etapách, a tak se i na základě jednotlivých žádostí o platbu hradí. EK platby proplácí zpětně.

Další zprávy