EXPO 2010: S tímhle se Češi představí světu

EXPO 2010: S tímhle se Češi představí světu
Netradiční pavilon, jehož zdi pokrývá mapa pražského Starého města. Vyberte si sami, zda vypadá lépe v noci v noci...
...nebo ve dne.
Návštěvníci se budou moci osvěžit ve futuristické restauraci.
Hokej...
Foto: Oficiální web českého pavilonu
17. 8. 2009 13:48

Do startu Všeobecné světové výstavy EXPO 2010 zbývá zhruba osm měsíců. Pilně se na něj připravují i Češi. Podívejte se, s čím se chtějí ukázat před celým světem.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Ve věku 69 let zemřel francouzský herec a scenárista Jean-Pierre Bacri. Držitel několika francouzských filmových cen podlehl rakovině

Ve věku 69 let zemřel francouzský herec a scenárista Jean-Pierre Bacri. Stanici BFM TV to oznámil umělcův agent. Držitel několika francouzských filmových cen César Bacri podlehl rakovině.

Bacri se narodil v roce 1951 na severu Alžírska. Na začátku 60. let se s rodinou přestěhoval do Francie, na stříbrném plátně i na divadelních prknech se poprvé objevil v 80. letech. V této době se setkal také se svou pozdější partnerkou, režisérkou a scenáristkou Agnès Jaouiovou, s níž spolupracoval na řadě divadelních her a filmů. Jejich poslední snímek - komedie Place publique (Veřejné místo) - byla do francouzských kin uvedena v roce 2018.

V 90. letech získal společně s Jaouiovou první divadelní Moliérovu cenu a za scénář ke komedii režiséra Alaina Resnaise Smoking/No Smoking (Kouření/Zákaz Kouření) také Césara. Tuto cenu za scénář získal ještě několikrát, jednoho Césara dostal za nejlepšího herce ve vedlejší roli.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Šest členů rady vlády pro Romy kritizuje ombudsmana za postoj ke strategii integrace. Křeček cíleně podkopává důstojnost Romů i svého úřadu, uvedli

Zdroj: ČTK
Další zprávy