reklama
 
 

Exministr Tvrdík se vrátil, radí Rusnokovi s Čínou

2. 12. 2013 7:10
Je honorárním poradcem předsedy vlády pro Čínskou lidovou republiku, plat prý nedostává.

Praha - Lobbista a bývalý ministr obrany Jaroslav Tvrdík (ČSSD) získal v září místo poradce premiéra v demisi Jiřího Rusnoka pro vztahy s Čínou.

"Je honorárním poradcem předsedy vlády pro Čínskou lidovou republiku," řekla mluvčí vlády Jana Jabůrková Lidovým novínám.

Sám exministr listu potvrdil, že pro Rusnoka pracuje od druhé poloviny září. "Spolupracoval jsem s panem premiérem na částečný úvazek při přípravě China Investment Forum a summitu předsedů vlád střední a východní Evropy a Číny v Rumunsku."

Vládní mluvčí dodala, že Tvrdík za funkci nepobírá plat a nejsou mu propláceny žádné zvláštní výdaje.

U Zemana, Špidly, pak v ČSA

Tvrdík zastával v letech 2001 až 2003 funkci ministra obrany ve vládách Miloše Zemana a Vladimíra Špidly. Z postu odešel, když se vláda rozhodla snížit rozpočet obrany.

Pak byl bez výběrového řízení dosazen do vedení státních Českých aerolinií (ČSA), které se následně propadly do značných ztrát. Byl kritizován například v souvislosti s kontraktem na letouny Airbus a dalšími výdaji.

V čele ČSA zůstal do roku 2006, pak se začal věnovat podnikání a také byl volebním manažerem ČSSD. Nyní je předsedou dozorčí rady Smíšené česko-čínské komory vzájemné spolupráce.

autoři: Domácí, ČTK | 2. 12. 2013 7:10

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama