reklama
 
 

Exministr Chládek odešel z ČSSD, povede středočeskou SPO. Je činorodý, vysvětluje Veleba

3. 2. 2017 22:00
Exministr školství a někdejší člen ČSSD Marcel Chládek se stal šéfem středočeské organizace Strany práv občanů, někdejších zemanovců. Předseda SPO Jan Veleba si ho pochvaluje jako činorodého člověka. Chládek musel ministerské křeslo v roce 2015 opustit, neboť údajně šikanoval zaměstnance ministerstva.

Praha – Bývalý sociálnědemokratický ministr školství Marcel Chládek byl ve čtvrtek zvolen předsedou středočeské organizace Strany práv občanů (SPO). Chládek vedl ministerstvo od ledna 2014 do června 2015, kdy byl z funkce odvolán. SPO prý s Chládkem počítá i v podzimních sněmovních volbách.

O zvolení Chládka do čela středočeské SPO informovala strana na svém webu, upozornily dnes servery Blesk.cz, idnes.cz a Echo24.

"Pan Chládek vystoupil z ČSSD, a protože je to člověk činorodý a protože SPO má podobný program jako ČSSD, tak vstoupil k nám," potvrdil serveru Blesk.cz předseda SPO Jan Veleba.

Chládka navrhl odvolat z čela resortu školství premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) na konci května 2015. Předseda vlády tak učinil v souvislosti s údajnou šikanou zaměstnanců na ministerstvu. Chládek ji popíral a označoval se za oběť mediálního lynče. V srpnu 2015 byl Chládek jmenován generálním manažerem státních reprezentací a fotbalových akademií Fotbalové asociace České republiky.

SPO, která není zastoupená v Poslanecké sněmovně, ale má dva senátory, vznikla v prosinci 2009. V lednu následujícího roku změnila název na Strana práv občanů - zemanovci (SPOZ). Předsedou strany byl krátce expředseda ČSSD a současný prezident Miloš Zeman. Po prohraných sněmovních volbách v květnu 2010 ale na post rezignoval. V roce 2013 byl zvolen čestným předsedou. V březnu 2014 strana ze svého názvu opět vypustila slovo zemanovci.

Volební sjezd SPO se bude konat v Praze v sobotu 11. února. Volit se bude vedení včetně předsedy.

Ve volbách jsme uspěli, na traktoru jsem projel Vysočinu, nebylo to jen o migraci. V ČT jsem ale nedostal ani vteřinu času, říká Veleba. | Video: Daniela Drtinová |  20:29

autor: ČTK | 3. 2. 2017 22:00

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama