reklama
 
 

Exkluzivně: Proč chodí Šlouf na návštěvy k Rusům

19. 11. 2008 8:05
Vlivní Češi tiše navštěvují sídla Ruska v Praze

Praha - V době, kdy tajné služby zesílily svá varování před aktivitami ruských špionů na českém území a vztahy země s Moskvou jsou kvůli plánované výstavbě radaru napjaté, vlivný lobbista Miroslav Šlouf pravidelně dochází do budov Ruské federace.

Aktuálně.cz má k dispozici fotografie z jedné z jeho návštěv.

Redakce získala i svědectví, která prokazují, že Miroslav Šlouf, jenž nedávno rozjel kampaň za zvolení svého přítele Miloše Zemana příštím prezidentem - a zjara zasáhl i do volby současné hlavy státu Václava Klause - je v ruských budovách v pražské rezidenční čtvrti Bubeneč známou postavou.

Připomeňte si:
Co dělal Šlouf před volbou Klause? Máme záznam tajné schůzky v hotelu Savoy

Opakované návštěvy vlivných lobbistů - Miroslav Šlouf je jen jedním z nich - v sídlech Ruské federace se deníku Aktuálně.cz podařilo zachytit při pátrání, jak moc je ruská špionáž v Česku aktivní.

Bezpečnostní informační služba ve své nedávné zprávě varovala, že Rusové se v Praze mimo jiné snaží získat "vlivové kanály" mezi politiky.

Tajná služba dodává: "Další ruskou rozvědnou aktivitou byl v roce 2007 zpravodajský sběr informací ekonomického charakteru a zpravodajská podpora a ochrana ruských ekonomických zájmů v ČR."

Kromě fotografií potvrzují návštěvy pravé ruky někdejšího premiéra Miloše Zemana a šedé eminence ČSSD Šloufa i přímo zaměstnanci budov v ulici Na Zátorce. "Dneska tu sice není, ale jinak se tady mihne," potvrdila minulý týden jedna z recepčních.

Právě o komplex těchto vil, které jsou podle katastru nemovitostí ve vlastnictví Ruské federace, se roky zajímají české bezpečnostní složky. A to kvůli podezření, že ve skutečnosti slouží ruským špionům.

Připomeňte si:
BIS: Rusko chce vyvolat v Česku odpor proti radaru

Miroslav Šlouf své návštěvy v budovách nepopřel. Snažil se je ale bagatelizovat: Tvrdí, že tam naposledy byl někdy před rokem. Fotografie, které má redakce online deníku Aktuálně.cz k dispozici, ale prokazují, že Šlouf byl Na Zátorce například letos v lednu.

"Víte, že ani nevím, kdy jsem tam byl naposled? Řekl bych, že v tomhle roce jsem tam skoro ani nebyl," prohlásil Šlouf.

A co vlastně u Rusů dělal? Miroslav Šlouf tvrdí, že tam navštěvuje svého známého: "Loni mě pozval na nějakou akci, kde jsem s jeho přáteli chvilku pobyl."

Čtěte profil:
Miroslav Šlouf, symbol oposmlouvy, se vrátil na scénu

autoři: Sabina Slonková, Markéta Chaloupská | 19. 11. 2008 8:05

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama