Exkluzívně: Noční souboj v Praze skončil až k ránu. Policie zatkla 24 squatterů

Exkluzívně: Noční souboj v Praze skončil až k ránu. Policie zatkla 24 squatterů
Zásahová jednotka se do domu dostala po výsuvném žebříku.
Ulice Na Slupi byla po ránu v obležení hasičů a těžkooděnců.
Dobrodužství začíná
Pro policisty a novináře to byl dlouhý pracovní den i noc.
Foto: Naďa Straková
Naďa Straková
13. 9. 2009 2:40
V brzkých ranních hodinách dnes policie zasáhla proti squatterům, kteří během sobotního odpoledne obsadili dům na rohu ulice Apolinářské a Na Slupi.

V brzkých ranních hodinách dnes policie zasáhla proti squatterům, kteří během sobotního odpoledne obsadili dům na rohu ulice Apolinářské a Na Slupi. Zatkla jich celkem 24, z toho reportéra redakce iDnes. Squatteři dům obsadili, jelikož je od 90. let neobydlen a chátrá. Chtěli také upozornit na ten nekonfonformní typ bydlení, který je v jejich očích legitimní.

 

Právě se děje

před 3 minutami

Srážka nákladního vozu s autobusem si v Indii vyžádala 18 mrtvých

Nejméně 18 mrtvých a deset zraněných si ve středu vyžádala dopravní nehoda v severoindickém státě Uttarpradéš. Příliš rychle jedoucí nákladní automobil při ní narazil do přeplněného patrového autobusu, informovala agentura Reuters s odvoláním na místní policii.

Nehoda se stala na dálnici nedaleko města Barabanki. V autobuse jelo asi 150 cestujících, když do něj narazil nákladní vůz. Nejméně deset lidí bylo přepraveno do nemocnic v Lakhnaú, metropoli Uttarpradéše. Podle některých informací se autobus porouchal a nákladní vůz do něj narazil poté, co s ním řidič na dálnici zastavil.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Při nehodě kamionu a dodávky na D8 za Roudnicí nad Labem se zranili čtyři lidé

Provoz na dálnici D8 ve směru z Ústí nad Labem na Prahu komplikuje nehoda na 25. kilometru za sjezdem na Roudnici nad Labem. V noci se tam střetly nákladní automobil a dodávka s vlekem. Při nehodě byli zraněni čtyři lidé, řekl policejní mluvčí Daniel Vítek. V místě se projíždí jedním jízdním pruhem, tvoří se kolona.

"Nehoda se stala krátce před 02:30, došlo ke zranění čtyř osob. Dálnice byla po nějakou dobu uzavřená, nyní je průjezdná levým jízdním pruhem," uvedl mluvčí. Okolnosti a příčinu nehody policisté prošetřují, dodal.

Zdroj: ČTK
Další zprávy