reklama
 
 

Šéf svobodných Mach odchází z Evropského parlamentu. Chci se naplno věnovat kampani v Česku, tvrdí

AKTUALIZOVÁNO 29. 8. 2017
Petr Mach. Petr Mach. | Foto: SSO
V Evropském parlamentu končí europoslanec a předseda svobodných Petr Mach. Důvodem je, že se chce naplno věnovat předvolební kampani v Česku tak, aby Stranu svobodných občanů přivedl do sněmovny. Macha s největší pravděpodobností vystřídá dvojka na kandidátce svobodných v posledních eurovolbách Jiří Payne.

Brusel/Praha - Europoslanec a předseda svobodných Petr Mach končí v Evropském parlamentu (EP). Jeho nástupcem se podle všeho stane Jiří Payne, někdejší poradce prezidenta Václava Klause.

"Potvrzuji, že to je pravda. Rezignuji a můj mandát končí koncem srpna, 31. srpna," řekl Mach.

Mach se vzdává funkce, aby se mohl plně věnovat předvolební kampani v Česku. "Rozhodl jsem se vzdát se funkce europoslance, abych se plně soustředil na volby v České republice a přivedl Stranu svobodných občanů do Poslanecké sněmovny," uvedl Mach důvody své rezignace v prohlášení, které má Aktuálně.cz k dispozici.

Macha s největší pravděpodobností vystřídá dvojka na kandidátce svobodných v posledních eurovolbách Jiří Payne, někdejší politik ODS a poradce prezidenta Václava Klause. Také on nejspíš bude, stejně jako Mach, v EP členem ostře protiunijní frakce Evropa svobody a přímé demokracie (EFDD).

autoři: ČTK, Domácí | 29. 8. 2017

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama