Europarlament zbavil Ransdorfa imunity, kvůli nehodě

Domácí Domácí
3. 2. 2009 14:58
Poslanec se vydání ke stíhání nebránil
Miloslav Ransdorf, evropský poslanec za KSČM
Miloslav Ransdorf, evropský poslanec za KSČM | Foto: Ondřej Besperát

Štrasburk/Praha - Evropský parlament zbavil imunity Miloslava Ransdorfa (KSČM).

Europoslanci tak vyhověli žádosti českých úřadů, které chtějí politika stíhat za nehodu, při níž porazil v Praze v červnu 2007 čtyřiačtyřicetiletou ženu. Ta vyvázla jen s lehčími zraněními - oděrkami na hlavě a rukou.

Ransdorf sám se proti zbavení imunity nebránil. "Já proti tomu nic nemám. Já jsem od počátku po oné autonehodě deklaroval, že imunitu neuplatňuji a uplatňovat nehodlám," citovala ho agentura ČTK.

Sám si ale myslí, že policie v jeho případě porušila trestní řád. Podle něj je totiž policie povinna označit nějakou událost za trestní kauzu do dvou měsíců, u něj se tak však stalo po necelém roce.

"O tom, že je o mně vedena trestní kauza dozvěděl až z dopisu EP, přestože v rovině občansko-právní byla záležitost uzavřena mimosoudním vyrovnáním," upozornil podle ČTK.

Tato nehoda nebyla jeho jedinou. Loni začátkem srpna srazil na přechodu v pražské Karlovarské ulici asi osmnáctiletou dívku, která skončila v nemocnici. Europoslanec tehdy řekl, že ji zahlédl na poslední chvíli, protože hustě pršelo.

Za tento čin však k soudu nepůjde. Policie už v říjnu rozhodla, že šlo o přestupek.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 35 minutami

Kvůli bouřkám a silnému větru zemřelo ve čtvrtek v Evropě 13 lidí

Evropa se v pátek vzpamatovává z tragicky bouřlivého čtvrtka, kdy kvůli bouřím a silnému větru zemřelo nejméně 13 lidí. Některé země rozmary počasí stále trápí. Varování před bouřemi platí i v pátek na jihu Německa, naopak na Korsice, kde ve čtvrtek zahynulo pět lidí, už bylo zrušeno. Na mnoha evropských řekách, včetně veletoků jako Rýn a Dunaj, kvůli suchu naopak komplikuje lodní dopravu stále extrémně nízká hladina vody.

Pro jih Bavorska a části jihozápadní spolkové země Bádensko-Württembersko vydala německá meteorologická služba varování před následky extrémního trvalého deště. V podhůří Alp platí do sobotního rána varování před extrémně vydatným vytrvalým deštěm s až 140 litry srážek na metr čtvereční. V Rakousku, kde bouřky ve čtvrtek ve velkém vyvracely stromy a zabily tak pět lidí, byla i dnes na jihu země přerušena některá železniční spojení. Ve čtvrtek byla železniční doprava v oblasti zcela ochromena kvůli přerušení dodávek proudu.

Na severu Itálie a v částech střední Itálie utrpělo kvůli bouřkách s větrem o rychlosti přes 100 kilometrů za hodinu několik lidí zranění. "Bohužel to ještě není za námi," řekl deníku La Stampa šéf italské civilní ochrany Luigi D'Angelo. Důvodem prudkých průtrží mračen je studený vzduch ze severní Evropy, který se ve Středomoří střetává s teplým vzduchem, vysvětlil v deníku Corriere della Sera klimatolog Antonio Navarra.

Zdroj: ČTK
před 37 minutami

Dodávky plynu Nord Streamem 1 do Evropské unie se kvůli údržbě opět zastaví

Dodávky ruského plynu hlavním plynovodem Nord Stream 1 do Německa se kvůli údržbě opět zastaví, a to od 31. srpna do 2. září. V pátek to oznámila ruská plynárenská společnost Gazprom, nad kterou má kontrolu Kreml. Po dokončení prací, pokud nenastanou žádné technické problémy, bude přeprava plynu obnovena na současnou sníženou úroveň 33 milionů metrů krychlových denně, dodal podle agentury Reuters Gazprom.

Ruský podnik sdělil, že s ním na údržbě kompresorové stanice Portovaja, která je součástí plynovodu Nord Stream 1 a nachází se poblíž finských hranic, bude spolupracovat německá firma Siemens Energy.

Nord Stream 1 přepravuje plyn z Ruska do Německa po dně Baltského moře a je hlavní trasou pro dodávky ruského plynu do Evropské unie. Situace kolem dodávek ruského plynu se zkomplikovala, když Rusko v únoru zahájilo útok na Ukrajinu a Evropská unie v odvetě přijala sérii protiruských sankcí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy